США, Єгипет, Катар та Туреччина підписали декларацію про перемир'я в Газі

Світові лідери зібралися в Єгипті, але ключові питання залишаються невирішеними

Президент США Дональд Трамп назвав понеділок "величезним днем для Близького Сходу", коли він та інші регіональні лідери підписали декларацію, що має на меті закріпити перемир'я в Газі. Це сталося за кілька годин після того, як Ізраїль та ХАМАС провели історичний обмін заручників на в'язнів.

Трамп здійснив блискавичний візит до Ізраїлю, де виступив у Кнесеті, а потім вилетів до Єгипту на саміт. У Шарм-ель-Шейху він разом із лідерами Єгипту, Катару та Туреччини підписав декларацію як гарант угоди. "Цей документ визначить правила та положення... він буде дотримуватися", — заявив Трамп.

У рамках першого етапу плану ХАМАС у понеділок звільнив 20 живих заручників, яких утримував два роки. У відповідь Ізраїль, за повідомленнями, звільнив 1968 палестинських в'язнів.

Попри тріумфальну риторику Трампа, який заявив, що "війна закінчена", а "друга фаза вже почалася", угода залишається вкрай крихкою. Ключові та найскладніші питання — роззброєння ХАМАС та повне виведення ізраїльських військ з Гази — залишаються невирішеними. ХАМАС уже заявляв, що не складе зброю, а Ізраїль натякав, що може відновити операції, якщо його вимоги не будуть виконані.

Візит Трампа — це класичний приклад його дипломатії, де гучні заяви та особиста участь мають на меті створити незворотний імпульс до миру. Оголосивши війну "завершеною" та перейшовши до "другої фази", він намагається поставити обидві сторони перед фактом, роблячи відновлення бойових дій політично невигідним. 

Це дипломатичний спектакль, спрямований на те, щоб відсвяткувати успіх першого, емоційно потужного етапу (повернення заручників), і використати цю позитивну енергію для вирішення майже нерозв'язних проблем у майбутньому. Однак реальність така, що без згоди щодо роззброєння та повного виведення військ, цей "величезний день для світу" може виявитися лише тимчасовою паузою у довгому та кривавому конфлікті.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
США вдарили санкціями по Іраку, Багдад протестує
Уряд засудив заходи США проти осіб, звинувачених у зв'язках з Іраном
Близький Схід
Арабські країни тиснуть на ХАМАС, але угруповання все ще відмовляється скласти зброю
Роззброєння є ключовою умовою мирного плану, але ХАМАС називає його "червоною лінією"
Політика
"Єгипет не буде сидіти склавши руки": президент ас-Сісі звинуватив Ефіопію в повенях та погрожує наслідками
Каїр назвав дії Аддис-Абеби "нерозважливими" та звинуватив у спробі нав'язати свою волю
Політика
"Війна закінчена": Трамп прибув до Ізраїлю святкувати мир
Президент США очолить саміт в Єгипті та виступить у Кнесеті
Главные новости
Дипломатия
Переговоры в Каире: Хамас и Египет обсуждают создание Административного комитета для Газы
Стороны планируют сформировать орган из 15 независимых деятелей для управления и восстановления анклава
Разное
Гуманитарная миссия надежды: Саудовская Аравия расширяет помощь в зонах глобальных конфликтов
Агентство KSrelief реализовало более 4000 проектов для поддержки наиболее уязвимых сообществ мира
Политика
Ирак выбирает путь к энергетической зависимости на фоне прекращения поставок иранского газа
Багдад планирует развитие собственной генерации для преодоления дефицита электроэнергии
Читайте в разделе
Політика
Ливия в ООН: Хватит быть полем битвы, верните нам наш суверенитет
Глава Президентского совета представил план из четырех пунктов для выхода из кризиса
Політика
Германия поддержит резолюцию ООН о двух государствах, но не признает Палестину
Берлин занимает осторожную позицию, пытаясь сбалансировать поддержку Израиля и международное право
Політика
"Экзистенциальная угроза": Египет обратился в СБ ООН из-за гигантской плотины Эфиопии
Каир рассматривает односторонние действия Аддис-Абебы как прямую угрозу своей национальной безопасности
Выбор читателей
Политика
Ирак выбирает путь к энергетической зависимости на фоне прекращения поставок иранского газа
Багдад планирует развитие собственной генерации для преодоления дефицита электроэнергии
Разное
Гуманитарная миссия надежды: Саудовская Аравия расширяет помощь в зонах глобальных конфликтов
Агентство KSrelief реализовало более 4000 проектов для поддержки наиболее уязвимых сообществ мира
Медицина
Грань выживания: израильский запрет на деятельность Врачей без границ угрожает тысячам жизней в Газе
Пациенты больницы Нассер боятся остаться без медицинской помощи уже с марта
Дипломатия
Переговоры в Каире: Хамас и Египет обсуждают создание Административного комитета для Газы
Стороны планируют сформировать орган из 15 независимых деятелей для управления и восстановления анклава
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.