Сирія обирає перший парламент без Асада, але не без проблем

Голосування проходить за складною системою та бойкотується курдськими і друзькими регіонами

У Сирії стартували перші вибори після повалення режиму Башара Асада та приходу до влади ісламістських сил у грудні минулого року. Голосування, що триватиме до суботи, має сформувати Народні збори (парламент) з 210 депутатів, які стануть першим законодавчим органом у новій політичній реальності країни.

Процедура виборів є вкрай незвичною і далекою від прямого народного волевиявлення. Лише дві третини депутатів (140) обиратимуться місцевими виборчими комісіями. Решту 70 представників особисто призначить новий президент Ахмед аш-Шараа. Влада пояснює такий підхід крихкою безпековою ситуацією, мільйонами внутрішньо переміщених осіб та загальним перехідним станом держави, що не дозволяє провести повноцінний плебісцит.

Однак вибори вже на старті зіткнулися з серйозною кризою легітимності. Голосування не проводиться у трьох ключових регіонах: провінції Сувейда з переважно друзським населенням та в контрольованих курдами провінціях Ракка і Хасака. Це залишить 19 місць у парламенті вакантними. Меншини висловлюють глибоке занепокоєння щодо впливу ісламістів на новий уряд, а нещодавні спалахи сектантського насильства з боку проурядових сил лише посилили їхню недовіру.

Ці вибори — спроба нового режиму створити інституційну видимість та легітимізувати свою владу. Однак сам формат голосування та бойкот з боку цілих регіонів свідчать не про національне примирення, а про глибокий розкол у сирійському суспільстві. Замість того, щоб стати символом єднання, цей процес ризикує закласти основи для нових конфліктів. Нова конституція, що надає президенту величезні повноваження, та виключення меншин з політичного життя викликають обґрунтовані побоювання, що на зміну одній диктатурі може прийти інша, просто під іншими прапорами.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
"Морально не готові": Судан відхилив мирний план "квартету"
Хартум звинувачує ОАЕ в упередженості та вимагає повного виведення сил RSF
Відео
Атака на Катар та на Польщу!! Уроки для України
Головний редактор порталу "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах обговорив останні події на світовій арені
Дипломатія
Голова CENTCOM у Дамаску: США та нова Сирія поглиблюють військове партнерство
Зустріч з аш-Шараа була зосереджена на боротьбі з ІДІЛ та безпеці в регіоні
Дипломатія
"Історичний поворот": президент Сирії виступить на Генасамблеї ООН та зустрінеться з Трампом
Візит став можливим завдяки інтенсивним дипломатичним зусиллям Саудівської Аравії та Туреччини
Главные новости
Ближний восток
Рекордное потепление: Ближний Восток и Северная Африка пережили самый жаркий год в истории
Температура растет вдвое быстрее мирового показателя, угрожая миллионам людей
Экономика
Турция отказывается от долгосрочных контрактов с "Газпромом" в пользу СПГ из США
Анкара инвестирует в американскую газовую инфраструктуру, чтобы уменьшить зависимость от России
Политика
"Будущее Сирии — в руках сирийцев": Совбез ООН завершил исторический визит в Дамаск
Делегация пообещала поддержку, подчеркнув необходимость диалога и восстановления
Читайте в разделе
Політика
Ливия в ООН: Хватит быть полем битвы, верните нам наш суверенитет
Глава Президентского совета представил план из четырех пунктов для выхода из кризиса
Політика
Германия поддержит резолюцию ООН о двух государствах, но не признает Палестину
Берлин занимает осторожную позицию, пытаясь сбалансировать поддержку Израиля и международное право
Політика
"Экзистенциальная угроза": Египет обратился в СБ ООН из-за гигантской плотины Эфиопии
Каир рассматривает односторонние действия Аддис-Абебы как прямую угрозу своей национальной безопасности
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.