"Проблема невирішувана": верховний лідер Ірану відкинув будь-які переговори зі США

Аятола Хаменеї заявив, що Тегеран ніколи не підкориться тиску Вашингтона

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї заявив, що нинішня ситуація зі Сполученими Штатами є "невирішуваною", і що Тегеран ніколи не підкориться тиску, щоб слухатися Вашингтона. Про це повідомили державні ЗМІ на тлі протистояння із західними державами щодо ядерної програми Ірану.

Коментарі Хаменеї пролунали лише через два дні після того, як Іран та європейські держави домовилися відновити переговори, щоб спробувати перезапустити повноцінний діалог щодо обмеження робіт зі збагачення урану. Однак верховний лідер, схоже, звів нанівець ці зусилля.

"Вони хочуть, щоб Іран був слухняним Америці. Іранська нація всією своєю силою буде протистояти тим, хто має такі помилкові очікування," — заявив Хаменеї. "Люди, які просять нас не висувати гасла проти США... вести прямі переговори зі США, бачать лише зовнішність... Це питання є невирішуваним," — додав він. Ці заяви фактично підривають будь-яку надію на дипломатичне врегулювання, яке намагається просувати президент-реформіст Масуд Пезешкіан.

Заява аятоли Хаменеї — прямий ідеологічний вирок будь-яким спробам нормалізації відносин зі США. Він, як найвища інстанція в країні, фактично закриває двері для прямих переговорів, які є єдиним реальним шляхом до вирішення ядерної кризи.

Це ставить уряд президента Пезешкіана та його МЗС у вкрай складне становище. Вони можуть вести діалог з європейцями скільки завгодно, але без згоди верховного лідера на прямі переговори з Вашингтоном будь-які домовленості будуть приречені на провал. Хаменеї дає зрозуміти "яструбам" всередині країни, що він не зрадить принципи Ісламської революції, а Заходу — що тиск не спрацює. Таким чином, він свідомо обирає шлях конфронтації, незважаючи на ризик нових ударів та посилення санкцій, що може призвести до ще більшої ізоляції та економічного занепаду Ірану.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Політика
"Продовження політики виключення": курди засудили "недемократичні" вибори в Сирії
Курдська адміністрація заявила, що не визнає парламент, сформований без її участі
Різне
Атака на штаб-квартиру ООН: у Лівії попередили спробу ракетного удару
Інцидент стався, поки глава місії ООН звітувала перед Радою Безпеки
Близький Схід
Останній шанс для Ірану: Тегеран веде переговори з Європою, щоб уникнути санкцій ООН
Європейська трійка попереджає, що "час спливає", і закликає Іран до реальних кроків
Політика
Розколота Сирія: новий уряд скасував вибори у трьох провінціях через "проблеми безпеки"
Вибори не відбудуться в бунтівній Сувейді та курдських Хасаці й Рацці
Главные новости
Дипломатия
Переговоры в Каире: Хамас и Египет обсуждают создание Административного комитета для Газы
Стороны планируют сформировать орган из 15 независимых деятелей для управления и восстановления анклава
Разное
Гуманитарная миссия надежды: Саудовская Аравия расширяет помощь в зонах глобальных конфликтов
Агентство KSrelief реализовало более 4000 проектов для поддержки наиболее уязвимых сообществ мира
Политика
Ирак выбирает путь к энергетической зависимости на фоне прекращения поставок иранского газа
Багдад планирует развитие собственной генерации для преодоления дефицита электроэнергии
Читайте в разделе
Политика
Ирак выбирает парламент на фоне апатии и призывов к бойкоту
Ожидается рекордно низкая явка, что ставит под сомнение легитимность будущей власти
Дипломатія
Франция предлагает помощь в обеспечении безопасного распределения продовольствия в Газе
Франция и Европа готовы способствовать безопасности распределения продовольствия в Газе на фоне роста жертв среди гражданских
Выбор читателей
Политика
Ирак выбирает путь к энергетической зависимости на фоне прекращения поставок иранского газа
Багдад планирует развитие собственной генерации для преодоления дефицита электроэнергии
Медицина
Грань выживания: израильский запрет на деятельность Врачей без границ угрожает тысячам жизней в Газе
Пациенты больницы Нассер боятся остаться без медицинской помощи уже с марта
Дипломатия
Переговоры в Каире: Хамас и Египет обсуждают создание Административного комитета для Газы
Стороны планируют сформировать орган из 15 независимых деятелей для управления и восстановления анклава
Разное
Гуманитарная миссия надежды: Саудовская Аравия расширяет помощь в зонах глобальных конфликтов
Агентство KSrelief реализовало более 4000 проектов для поддержки наиболее уязвимых сообществ мира
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.