Президент Сирії анонсує історичну угоду з Ізраїлем, але наголошує: "Це не нормалізація"

Ахмед аш-Шараа заявив, що переговори близькі до завершення, але довіри до Тель-Авіва немає

Президент Сирії Ахмед аш-Шараа заявив, що переговори з Ізраїлем за посередництва США близькі до досягнення угоди, яка може бути підписана найближчим часом. Водночас він жорстко підкреслив, що це "в жодному разі не означає нормалізації відносин з Тель-Авівом".

В інтерв'ю турецькому виданню Milliyet сирійський лідер зазначив, що угода буде схожою на угоду про роз'єднання військ 1974 року. "Сирія знає, як воювати, але більше не хоче війни", — сказав він, додавши, що нещодавні заворушення в Сувейді були "навмисно влаштованою пасткою", щоб зірвати переговори. На пряме запитання, чи довіряє він Ізраїлю, аш-Шараа відповів однозначно: "Я йому не довіряю".

Він також назвав нещодавній ізраїльський удар по президентському палацу та міністерству оборони в Дамаску "оголошенням війни". Проте, попри всю недовіру та ворожу риторику, аш-Шараа визнав, що досягнення безпекової угоди з Ізраїлем є "неминучим". Президент також підтвердив свою очікувану участь у засіданнях Генеральної Асамблеї ООН, що стане першим візитом сирійського президента на цей майданчик за 60 років і, за його словами, ознаменує "новий поворотний момент" для країни.

Це інтерв'ю є яскравою демонстрацією складної дипломатичної гри, яку веде новий сирійський уряд. З одного боку, аш-Шараа змушений іти на прагматичну угоду зі своїм історичним ворогом, щоб забезпечити стабільність, зупинити ізраїльські удари та отримати шанс на скасування міжнародних санкцій. 

З іншого боку, йому необхідно "продати" цю угоду власному народу та арабському світу, тому він використовує максимально жорстку риторику, постійно наголошуючи, що йдеться лише про безпеку, а не про дружбу чи визнання. Це класичний приклад реальної політики, де необхідність диктує умови, а публічні заяви слугують для збереження обличчя та запобігання внутрішнім звинуваченням у зраді.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Дипломатія
Ердоган та Аббас координують зусилля перед історичним визнанням Палестини в ООН
Лідери провели переговори в Анкарі на тлі підготовки до голосування в Генасамблеї
Різне
Ізраїль завдає ударів по Лівану, а Бейрут звинувачує його в зриві мирних угод
Авіаудари по півдню країни відбулися після попереджень та змусили цивільних тікати
Близький Схід
Лікарні Гази на межі колапсу, а Іспанія починає власне розслідування воєнних злочинів Ізраїлю
ВООЗ попереджає про гуманітарну катастрофу на тлі безпрецедентного юридичного кроку з боку Мадрида
Політика
Нова Сирія в ООН обіцяє вибори, справедливість та засуджує Ізраїль
Постійний представник Дамаска окреслив історичний зсув у дипломатії та внутрішній політиці
Главные новости
Дипломатия
Заложники под обстрелом: Франция назвала давление Израиля на правительство Ливана неразумным
Макрон предлагает свою площадку для переговоров, чтобы спасти страну от полного уничтожения
Ближний восток
Тегеран хоронит своего главного силовика Лариджани под звуки сирен
Иран признал гибель ключевых лидеров и пообещал жесткую месть Израилю
Политика
Эр-Рияд созывает экстренный саммит арабских и исламских лидеров из-за войны с Ираном
Министры иностранных дел обсудят коллективный ответ на иранскую агрессию
Читайте в разделе
Политика
Ирак выбирает парламент на фоне апатии и призывов к бойкоту
Ожидается рекордно низкая явка, что ставит под сомнение легитимность будущей власти
Дипломатія
Франция предлагает помощь в обеспечении безопасного распределения продовольствия в Газе
Франция и Европа готовы способствовать безопасности распределения продовольствия в Газе на фоне роста жертв среди гражданских
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.