Порушення свободи віросповідання в окупованому Криму

Від початку окупації у 2014 році, окупаційні адміністрації Російської Федерації на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя (далі – окупований Крим) майже повністю підпорядкували релігійне життя півострова. Ті релігійні керівні органи та громади, які виявили лояльність до окупаційної адміністрації, були легалізовані за її законодавством. Водночас ті, хто залишалися нелояльними, або не змогли пройти процедуру перереєстрації за законами окупантів, або зазнавали тиску та примусу до приєднання до вже легалізованих релігійних структур, лояльних до окупаційної влади. Відповідно до російського законодавства, незареєстрованим релігійним громадам заборонено здійснювати будь-яку діяльність.


Станом на січень 2014 року в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі діяло 2220 релігійних організацій, з яких 1546 були зареєстровані. Станом на січень 2024 року, за даними окупаційних органів, в окупованому Криму зареєстровано 932 релігійні організації. Зменшення кількості релігійних громад зумовлене як законодавчими аспектами російської правової системи, що була незаконно поширена на окупований Крим, так і незаконним тиском на релігійних ієрархів та представників релігійних громад.


Станом на сьогодні “Духовне управління мусульман Республіки Крим і Севастополя (Таврійський муфтіят)” та Російська православна церква (Кримська митрополія) є найбільшими релігійними об’єднаннями, дозволеними окупаційною адміністрацією в окупованому Криму. Ці квазі-релігійні структури безпосередньо здійснюють пропагандистську політику Російської Федерації та активно співпрацюють з окупаційними адміністраціями. Крім того, представники цих релігійних громад відкрито підтримують повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Наприклад, у вересні 2022 року муфтій Еміралі Аблаєв, який підтримує окупаційний режим, висловився на підтримку осіб, причетних до агресивної війни Росії проти України. На початку січня 2024 року муфтій Еміралі Аблаєв разом з імамами мечетей в окупованому Криму підтримали висунення Володимира Путіна на посаду президента Росії та взяли участь у пропагандистській кампанії зі збору підписів у торговельному центрі Сімферополя.
 

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Різне
Росіяни ввечері 11 березня атакували одеський порт, загинули 4 громадян Сирії
Економіка
Що чекає на українську делегацію в Саудівській Аравії: які угоди можуть підписати
Главные новости
Разное
Какой военный потенциал имеет Иран
В мире
Иран в состоянии повышенной боеготовности: Тегеран настаивает на косвенных переговорах с США
Разное
Израиль предлагает разделить Сирию на зоны из-за роли Турции в регионе
<ПредСлед>
Апрель 2025
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Ищите нас на Facebook
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.