Японія цікавиться турецькими дронами: міністри оборони проведуть історичні переговори

Токіо розглядає можливість закупівлі безпілотників "Байкар" для своїх збройних сил

Міністр оборони Японії Ген Накатані у вівторок проведе в Туреччині переговори щодо співпраці в оборонній промисловості, включаючи можливе постачання турецьких безпілотників. Цей візит є першим офіційним візитом японського міністра оборони до Туреччини і свідчить про розширення ролі безпілотних систем у збройних силах Японії.

За даними дипломатичного джерела в Анкарі, Накатані та його турецький колега Яшар Гюлер обговорять "шляхи розширення співпраці у сфері оборонного обладнання та технологій". Також планується збільшення контактів між збройними силами обох країн на рівні підрозділів. Під час візиту японський міністр відвідає ключові турецькі оборонні компанії, зокрема Turkish Aerospace Industries (TUSAS) та виробника дронів Baykar.

Японія, яка прагне розширити використання безпілотників у своїх сухопутних, повітряних та військово-морських силах, розглядає турецькі дрони як один із потенційних варіантів. Туреччина вже зарекомендувала себе як провідний експортер дронів, постачаючи їх до багатьох країн, включаючи Україну. Обидві країни, які є союзниками США, засудили вторгнення Росії в Україну, хоча Анкара і зберігає відносини з Москвою.

Історичний візит японського міністра оборони до Туреччини це знакова подія, що відображає серйозні зміни у глобальній оборонній політиці. По-перше, для Японії це крок до диверсифікації джерел озброєнь та відхід від виключної залежності від США. Успішне застосування турецьких дронів в Україні та інших конфліктах продемонструвало їхню високу ефективність та привабливе співвідношення ціни та якості, що не могло залишитися поза увагою Токіо.

По-друге, для Туреччини це величезний успіх та вихід на новий, надзвичайно престижний ринок. Продаж високотехнологічної зброї такій технологічно розвиненій країні, як Японія, — це найкраще визнання якості турецького ВПК. Це також зміцнює геополітичні позиції Анкари, перетворюючи її на важливого гравця не лише в регіоні, а й на світовій арені. Формується новий, несподіваний альянс двох потужних союзників США, що може змінити баланс сил в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Близький Схід
"Війна може спалахнути будь-якої миті": Іран готується до найгіршого сценарію
Влада Тегерана називає нинішнє затишшя лише "припиненням бойових дій", а не перемир'ям
Економіка
Саудівська Аравія та Сирія уклали угоду про захист інвестицій на мільярди доларів
Ер-Ріяд активно інвестує у відбудову Сирії, зміцнюючи економічні та політичні зв'язки
Близький Схід
Велика перестановка: Саудівська Аравія змінює керівництво оборони на тлі регіональних загроз
Звільнення спрямовані на посилення оборони та реалізацію "Бачення 2030"
Політика
Йорданія та США проводять спільні навчання "Око дракона" з протидії зброї масового знищення
Маневри спрямовані на посилення реагування на ядерні та радіологічні загрози
Главные новости
Политика
"Держите войну подальше": Турция забеспокоилась об атаках на энергетику лишь после ударов у ее берегов
Анкара осудила украинские атаки на танкеры, игнорируя российские удары по Украине
Ближний восток
Трамп анонсировал "очень скорое" начало второго этапа перемирия в Газе
Заявление прозвучало на фоне продолжающихся израильских ударов и гибели гражданских
Политика
"Колониальный менталитет": Эфиопия обвинила Египет в срыве переговоров по плотине на Ниле
Аддис-Абеба заявляет, что Каир пытается дестабилизировать регион
Читайте в разделе
Политика
Ирак выбирает парламент на фоне апатии и призывов к бойкоту
Ожидается рекордно низкая явка, что ставит под сомнение легитимность будущей власти
Дипломатія
Франция предлагает помощь в обеспечении безопасного распределения продовольствия в Газе
Франция и Европа готовы способствовать безопасности распределения продовольствия в Газе на фоне роста жертв среди гражданских
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.