Курс на депортацію: канцлер Німеччини вимагає від сирійських біженців повернутися додому

Фрідріх Мерц заявив, що для перебування сирійців у Німеччині "більше немає причин"

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц виступив із жорсткою заявою, закликавши сирійських біженців повертатися додому, оскільки війна в їхній країні закінчилася. В іншому випадку, за його словами, їх можуть депортувати. Ця заява, що пролунала під час візиту на північ Німеччини, знаменує собою кардинальний розворот у міграційній політиці Берліна.

"Більше немає жодних причин" для сирійців шукати притулку в Німеччині, заявив Мерц. "Тих, хто відмовляється повертатися до своєї країни, ми, звісно, можемо вислати". Ця позиція йде врозріз із заявою його власного міністра закордонних справ Йоганна Вадефуля, який лише минулого тижня під час візиту до Дамаска стверджував, що потенціал для повернення сирійців є "дуже обмеженим" через зруйновану інфраструктуру.

Щоб прискорити процес, Мерц запросив нового тимчасового президента Сирії Ахмеда аль-Шараа відвідати Німеччину для обговорення спільного вирішення проблеми. Канцлер особливо наголосив на намірі депортувати до Сирії громадян, які мають кримінальне минуле в Німеччині. "Ми, звичайно, продовжимо депортувати злочинців до Сирії. Такий план. І ми будемо його реалізовувати дуже конкретно", — заявив він.

Ця зміна риторики відбувається на тлі зростання популярності ультраправих партій та знаменує собою остаточний відхід від політики "відкритих дверей", яку проводила Ангела Меркель десять років тому.

Заява Фрідріха Мерца — це не просто зміна міграційної політики, а відвертий політичний маневр, продиктований внутрішньою боротьбою за виборця. Жорстка риторика щодо біженців є прямою спробою перехопити ініціативу в ультраправої "Альтернативи для Німеччини" (АдН), яка роками будувала свою популярність на критиці міграційної політики. Публічно заперечуючи своєму міністру закордонних справ, який щойно повернувся з Сирії і бачив реальну ситуацію на власні очі, Мерц демонструє, що для нього політична доцільність усередині країни є важливішою за гуманітарну реальність за її межами.

Водночас запрошення сирійського лідера до Берліна — це спроба укласти прагматичну угоду: "ми допоможемо вам стабілізувати країну та легітимізуємо ваш режим, а ви заберете назад своїх громадян, насамперед злочинців". Це ставить нову сирійську владу у складне становище, оскільки країна не має ресурсів для прийняття мільйонів біженців. 

Цей крок створює небезпечний прецедент для всієї Європи, де питання біженців може перетворитися з гуманітарної проблеми на розмінну монету в політичних іграх. Чи може це призвести до чогось доброго? Вкрай сумнівно. Передчасне повернення людей до зруйнованої країни, де немає ні роботи, ні житла, ні гарантій безпеки, може спровокувати нову хвилю соціальної напруженості та дестабілізації, підриваючи крихкий мир, якого так прагнуть досягти.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Близький Схід
Місія в Газі: Йорданія та Німеччина вимагають мандат ООН для міжнародних сил
Амман заявляє, що не відправлятиме свої війська до сектору
Дипломатія
Історичний візит: президент Сирії відвідає Білий дім для обговорення відбудови
Ахмед Аль-Шараа стане першим сирійським лідером, який офіційно відвідає Вашингтон
Культура
Проєкт Diriyah: Саудівська Аравія обговорює відбудову історичних пам'яток Сирії
Ер-Ріяд може експортувати свій досвід у збереженні культурної спадщини
Дипломатія
Німеччина готова допомогти у відбудові Сирії та обговорює повернення біженців
Глава МЗС Німеччини відвідав Дамаск для обговорення співпраці
Главные новости
Политика
Совет Безопасности ООН впервые в истории посетил Сирию
Делегация встретилась с президентом аш-Шараа накануне годовщины падения режима Асада
Дипломатия
Исторический разворот: Ирак признал "Хезболлу" и хуситов террористическими организациями
Багдад заморозил активы проиранских группировок, выполняя требования США
Ближний восток
Египет отверг заявление Израиля об открытии КПП "Рафах" только на выезд
Каир настаивает на двустороннем движении и обвиняет Израиль в психологическом давлении
Читайте в разделе
Политика
Ирак выбирает парламент на фоне апатии и призывов к бойкоту
Ожидается рекордно низкая явка, что ставит под сомнение легитимность будущей власти
Дипломатія
Франция предлагает помощь в обеспечении безопасного распределения продовольствия в Газе
Франция и Европа готовы способствовать безопасности распределения продовольствия в Газе на фоне роста жертв среди гражданских
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.