Іран та Туреччина з'єднають Азію та Європу новим "Шовковим шляхом"

Країни домовилися про будівництво залізниці, що стане стратегічним коридором
Іран та Туреччина домовилися розпочати будівництво нового спільного залізничного сполучення, яке слугуватиме стратегічним коридором між Азією та Європою. Про це заявив міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі.
Планований маршрут, відомий в Ірані як залізнична транзитна лінія Маранд – Чешме Сорая, пролягатиме в напрямку прикордонного регіону Туреччини Аралик. Протяжність залізниці складе близько 200 кілометрів, а її вартість оцінюється приблизно в 1,6 мільярда доларів. Очікується, що будівництво триватиме від трьох до чотирьох років.
За словами іранських чиновників, ця залізниця перетворить південну ділянку давнього Шовкового шляху на "повністю залізничний коридор, що забезпечить безперервність мережі між Китаєм та Європою", а також "швидке та дешеве транспортування всіх типів вантажів з мінімальними зупинками".
Угода про будівництво залізниці є значущим геоекономічним кроком, що відображає прагнення Ірану та Туреччини посилити свою роль як ключових транзитних вузлів на євразійському континенті. Для Ірану, який десятиліттями перебуває під міжнародними санкціями, цей проєкт є можливістю прорвати економічну ізоляцію та інтегруватися в глобальні торгові потоки, зокрема в китайську ініціативу "Один пояс, один шлях".
Для Туреччини це ще один крок у реалізації її амбіцій стати головним логістичним хабом, що з'єднує Схід та Захід. Спільний проєкт дозволить обом країнам отримати значні економічні вигоди від транзиту товарів та зміцнити двосторонні відносини. У ширшому геополітичному контексті цей коридор може стати альтернативою існуючим маршрутам, що проходять через Росію, тим самим зменшуючи залежність регіональної торгівлі від Москви.
