Ірак домовляється з Іраном та готується запустити альтернативний трубопровід

Багдад шукає шляхи в обхід заблокованої Ормузької протоки для порятунку експорту

Уряд Іраку розпочав екстрені переговори з Іраном про гарантування безпечного пропуску своїх нафтових танкерів через заблоковану Ормузьку протоку. Міністр нафти Хаян Абдель-Гані намагається врегулювати кризу експорту після нещодавніх атак на судна безпосередньо в територіальних водах Іраку.

Паралельно з дипломатією Багдад терміново відновлює закинутий нафтопровід для прямого перекачування сировини до турецького порту Джейхан. Цей стратегічний маршрут довжиною майже тисячу кілометрів дозволить транспортувати нафту в обхід проблемного Іракського Курдистану.

Інспекція критичної ділянки трубопроводу завершиться протягом тижня, що дасть змогу розпочати прямий експорт з родовищ Кіркука. Відновлення цієї артерії, яка не працювала з 2014 року через атаки бойовиків ІДІЛ, є життєво необхідним кроком на тлі колапсу морської логістики на Близькому Сході.

Початкова пропускна здатність оновленого маршруту оцінюється у двісті п'ятдесят тисяч барелів на добу. Цей показник може зрости майже вдвічі, якщо Багдад зуміє владнати суперечки з регіональним урядом Курдистану щодо спільних експортних квот.

Економічна винахідливість Іраку на тлі іранської блокади доводить, що глобальна енергетична архітектура здатна адаптуватися до терористичних шоків. Запуск альтернативних маршрутів постачання не лише стабілізує регіональні ціни на нафту, але й суттєво зменшує геополітичну залежність Багдада від диктату Тегерана в стратегічних водах.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Дипломатія
США розпочинають глобальну дипломатичну війну проти КВІР та Хезболли
Держдеп наказав дипломатам терміново переконати союзників визнати ці угруповання терористичними
Різне
Ізраїль заявив про ліквідацію головного силовика Ірану Алі Ларіджані
Секретар Вищої ради нацбезпеки міг стати черговою жертвою масштабних ударів
Політика
ОАЕ та Йорданія засудили Іран за розв'язання війни на Близькому Сході
Монархії заявили, що арабські країни не є стороною конфлікту США та Ізраїлю проти Тегерана
Різне
Іран назвав умови розблокування Ормузької протоки
Главные новости
Политика
Президент Азербайджана заявил о тайной встрече Германии и РФ по завершению войны в Украине
Ближний восток
Сирия становится главным энергетическим хабом Ближнего Востока из-за блокады Ормузского пролива
Дамаск зарабатывает миллионы на транзите иракской нефти к европейским рынкам
Ближний восток
Пакистан и Катар предложили 10-дневное перемирие для спасения переговоров между США и Ираном
Посредники призывают Вашингтон и Тегеран незамедлительно вернуться к мирному диалогу
Читайте в разделе
Дипломатія
Иран ставит под угрозу срыва мирное соглашение с США из-за ливанского ультиматума
Тегеран требует от Израиля вывести войска из Ливана, несмотря на отказ Тель-Авива
Политика
Ирак выбирает парламент на фоне апатии и призывов к бойкоту
Ожидается рекордно низкая явка, что ставит под сомнение легитимность будущей власти
Дипломатія
Франция предлагает помощь в обеспечении безопасного распределения продовольствия в Газе
Франция и Европа готовы способствовать безопасности распределения продовольствия в Газе на фоне роста жертв среди гражданских
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.