ХАМАС підтвердив прямі контакти з адміністрацією Дональда Трампа

Переговори велися з метою досягнення перемир’я та звільнення заручників, Ізраїль участі не брав

Високопосадовець палестинського руху ХАМАС Бассем Наїм підтвердив, що угруповання вело прямі переговори з адміністрацією колишнього президента США Дональда Трампа. Про це він розповів в інтерв’ю Al Arabiya English, зазначивши, що діалог подекуди проходив безпосередньо з офіційними представниками Білого дому. Зокрема, у березні відбулася зустріч із американським спецпредставником у справах заручників Адамом Бьолером.

За словами Наїма, звільнення ізраїльсько-американського заручника Едана Александера було навмисним жестом доброї волі, покликаним сприяти перемир’ю. У відповідь ХАМАС очікував, що Дональд Трамп висловить подяку, вимагатиме від Ізраїлю надати доступ до гуманітарної допомоги в Газі та почне перемовини щодо припинення вогню з перспективою обміну палестинських ув’язнених на ізраїльських заручників.

Втім, за словами Наїма, Трамп не виконав своїх обіцянок — йому не вдалося переконати прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху погодитися на запропоновані умови. Попри це, у ХАМАС вважають, що Сполучені Штати, навіть через команду Трампа, можуть відіграти роль посередника на шляху до довготривалого миру між Ізраїлем і палестинцями.

Наїм наголосив: «Наш ворог — це виключно ізраїльська окупація». Він також зазначив, що Дональд Трамп неодноразово демонстрував інтерес до деескалації конфліктів у різних частинах світу — від України до Ємену й Ірану — і загалом віддавав перевагу дипломатії, а не силовим рішенням, особливо всупереч позиції Нетаньяху.

Тим часом прем’єр Ізраїлю заявив, що армія готується до нового етапу наступу в секторі Гази. За словами Нетаньяху, мета операції — повне знищення ХАМАС і завершення бойових дій у регіоні.

Зазначимо, що ці перемовини стали черговим свідченням напруження у відносинах між США та Ізраїлем, особливо з огляду на зміну риторики Вашингтона щодо конфлікту в Газі та зростання внутрішнього тиску на Білий дім із вимогою зайняти більш збалансовану позицію.

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Різне
Саудівська Аравія зміцнює позиції в ІТ та штучному інтелекті через партнерства зі США
Королівство підписало ключові угоди з американськими ІТ-компаніями на інвестфорумі в Ер-Ріяді
Близький Схід
Ізраїль завдає нових масованих ударів по Сектору Газа: 80 загиблих
Різне
Землетрус у Туреччині: поштовхи відчули в Анкарі, де зустрічалися Зеленський та Ердоган
Різне
Йорданія евакуювала другу групу онкохворих дітей із Гази
Четверо дітей та 12 членів їхніх родин доставлені на лікування до Аммана в межах гуманітарної ініціативи
Главные новости
Дипломатия
Конец 40-летней войны: парламент Турции согласовал реинтеграцию курдских бойцов
Анкара готовит правовую базу для окончательного разоружения PKK и национального примирения
Политика
Отсчет пошел: Трамп установил Тегерану финальный срок для ядерной сделки
Вашингтон требует немедленных уступок от Тегерана на фоне усиления военного давления
Ближний восток
Сенатор Линдси Грэм назвал Саудовскую Аравию ключом к стабильности на Ближнем Востоке
Американский политик обсудил с Мухаммедом бин Салманом будущее региона и права палестинцев
Читайте в разделе
Політика
В Иране правозащитницу Наргес Мохаммади приговорили еще к более чем 7 годам заключения
Ее обвинили в якобы «заговоре и пропагандистской деятельности».
Політика
Ливия в ООН: Хватит быть полем битвы, верните нам наш суверенитет
Глава Президентского совета представил план из четырех пунктов для выхода из кризиса
Політика
Германия поддержит резолюцию ООН о двух государствах, но не признает Палестину
Берлин занимает осторожную позицию, пытаясь сбалансировать поддержку Израиля и международное право
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.