Франція та Саудівська Аравія закликали до президентських виборів у Лівані

Президент Франції Еммануель Макрон і наслідний принц Саудівської Аравії Мохаммед бін Салман закликали до проведення президентських виборів у Лівані. Ініціатива пролунала на тлі угоди про припинення вогню між Ізраїлем та ліванським угрупованням "Хезболла".

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Єлисейський палац.

Лідери підписали угоду про стратегічне партнерство, спрямовану на поглиблення двосторонніх зв'язків між країнами, та на деескалацію конфлікту на Близькому Сході, включаючи Ліван.

В офісі Макрона розповіли, що в ході зустрічі з принцом Мухаммедом, який є фактичним правителем багатого на нафту королівства Перської затоки, вони "погодилися докласти всіх зусиль, щоб сприяти деескалації в регіоні".

Ці зусилля включають допомогу в консолідації крихкого перемир'я між Ліваном, на території якого діють бойовики "Хезболли", та Ізраїлем. Даний режим припинення вогню був оголошений 26 листопада.

"Разом вони закликали до проведення президентських виборів у Лівані з метою об'єднання ліванського народу та проведення реформ, необхідних для стабільності та безпеки країни", - вказується в заяві Єлисейського палацу.

Крім того, в офісі Макрона розповіли, що пріоритетом лідерів є "встановлення без подальших зволікань режиму припинення вогню в Газі, щоб звільнити всіх заручників, захистити цивільне населення шляхом доставки гуманітарної допомоги та сприяти пошуку політичного рішення, заснованого на дводержавному рішенні".

Зазначимо, що офіційний візит Макрона до Саудівської Аравії став першою поїздкою президента Франції до цієї країни з часів Жака Ширака в 2006 році.

Довідка: наразі у Ліванській республіці виконувачем повноважень президента є Наджиб Мікаті. Він "тимчасово" посів крісло глави держави з 30 жовтня 2022 року, а до того тричі був прем'єр-міністром.

Це відбулося після того, як завершися шестирічний президентський термін Мішеля Ауна.

Додамо, Мікаті перед політичною діяльністю займався бізнесом, і вважається досить заможною людиною. За версією Forbes, він називався найбагатшою людиною у Лівані в 2021 році зі статками у 2,5 мільярда доларів. Також Мікаті багаторазово звинувачували в корупції та у незаконному отриманні доходів.

До слова, кандидатуру Мікаті в 2011-му на голосуванні за членів уряду країни підтримала опозиція, яку очолював ісламістський рух "Хезболла".

Поделиться публикацией:
Читайте так же
Близький Схід
У Саудівській Аравії запустили найдовшу у світі мережу безпілотного метро
Главные новости
Политика
"Держите войну подальше": Турция забеспокоилась об атаках на энергетику лишь после ударов у ее берегов
Анкара осудила украинские атаки на танкеры, игнорируя российские удары по Украине
Ближний восток
Трамп анонсировал "очень скорое" начало второго этапа перемирия в Газе
Заявление прозвучало на фоне продолжающихся израильских ударов и гибели гражданских
Политика
"Колониальный менталитет": Эфиопия обвинила Египет в срыве переговоров по плотине на Ниле
Аддис-Абеба заявляет, что Каир пытается дестабилизировать регион
Читайте в разделе
Політика
Ливия в ООН: Хватит быть полем битвы, верните нам наш суверенитет
Глава Президентского совета представил план из четырех пунктов для выхода из кризиса
Політика
Германия поддержит резолюцию ООН о двух государствах, но не признает Палестину
Берлин занимает осторожную позицию, пытаясь сбалансировать поддержку Израиля и международное право
Політика
"Экзистенциальная угроза": Египет обратился в СБ ООН из-за гигантской плотины Эфиопии
Каир рассматривает односторонние действия Аддис-Абебы как прямую угрозу своей национальной безопасности
Ищите нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.