Україна і Саудівська Аравія планують провести у травні масштабний бізнес-форум

На тлі зустрічей щодо припинення війни в Україні, які відбуватимуться у Саудівській Аравії, продовжують розвиватися відносини між Україною та впливовою державою Близького Сходу. Зокрема, Саудівська Аравія надає Україні гуманітарну допомогу, допомагає з обміном полоненими, а тепер сторони рішуче налаштовані посилювати співпрацю у сфері сільського господарства.

Про це повідомляється на Урядовому порталі.

Вже в травні відбудеться спільний форум за участі представників бізнесу з обох країн. Захід сприятиме розвитку двосторонніх контактів та, залученню інвестицій в Україну та пожвавлення торговельних відносин. Про це домовилися під час зустрічі Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко, Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль та Міністр навколишнього середовища, водних ресурсів і сільського господарства Саудівської Аравії Абдулрахман аль-Фадлі.

Значну увагу під час зустрічі учасники приділили питанням інвестиційних можливостей українського агросектору, перспектив його розвитку. Зокрема розвитку агропереробки. Ця галузь відновлюється та розвивається: у 2024 році експорт сільськогосподарської продукції сягнув 24,7 мільярда доларів США. Це 59% від загального торішнього експорту.

"Україна залишається світовою сільськогосподарською державою, обробляючи 24,5 мільйона гектарів угідь. У тому числі 20,1 мільйона гектарів зернових та олійних культур. Нині наша мета — вийти за рамки експорту сировини, збільшити виробництво товарів з доданою вартістю. Тому інвестиції в агросектор України – це гарні можливості для далекоглядних компаній», — зазначила Перший віце-прем'єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

Приклад влучних інвестицій — компанії SALIC та «Контінентал Фармерз Груп».

Ще один крок, що сприятиме посиленню економічної співпраці між країнами та допоможе бізнесу в налагодженні прямих контактів, - це відновлення активної роботи Міжурядової українсько-саудівської комісії з питань торговельно-економічного та науково-технічного співробітництва.

Зазначимо, що українська урядова делегація вже розпочала робочий візит до Саудівської Аравії та представила проєкти у сфері  енергетики, сільського господарства та  інфраструктури.

За сприяння міністра інвестицій Королівства Саудівська Аравія Халіда Аль-Фаліха було організовано бізнес-форум з майже сотнею місцевих підприємців, де українські урядовці презентували свої проєкти, в тому числі у сфері державно-приватного партнерства, а також  привабливі приватизаційні можливості загальним обсягом для інвестицій на пів мільярда доларів.

Share post:
Read also
Економіка
Саудівська Аравія стане ключовим експортером пшеничного борошна
Політика
Reuters: Саудівська Аравія та ОАЕ розглядаються як можливі місця зустрічі Трампа і Путіна
Близький Схід
У Саудівській Аравії запустили найдовшу у світі мережу безпілотного метро
Main news
Articles
“The short memory of the Russian bear”
Europe
Russia Violates the Geneva Conventions. Executions and Torture of Ukrainian Prisoners of War
Ukraine
MAIN POSITIONS OF INFORMATION RESPONSE EXPLAINING COMPLEX THINGS IN SIMPLE WORDS
Look for us on Facebook
Look for us on Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.