Холера вбиває тисячі людей у Судані, ВООЗ б'є на сполох через катастрофу в Дарфурі

Спалах хвороби, спричинений війною, поширився на всю країну, а смертність перевищує норму майже втричі

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила про стрімке зростання кількості випадків захворювання на холеру в суданському регіоні Дарфур. Загалом за 14 місяців громадянської війни від цієї хвороби в усьому Судані померло понад 3000 людей, а кількість зареєстрованих випадків перевищила 113 600.

Спалах, що розпочався в липні минулого року, наразі охопив усі 18 штатів зруйнованої війною країни. Ситуація в Дарфурі, куди хвороба дісталася в травні, є особливо тривожною. За словами представниці ВООЗ, кількість випадків там "зростає з тривожною швидкістю, а головне — з тривожним рівнем смертності". Наразі в Дарфурі зареєстровано майже 13 000 випадків та 358 смертей. У відповідь ВООЗ розпочинає кампанію з вакцинації, що має на меті охопити понад 400 000 людей у Північному Дарфурі.

Загальний рівень смертності від холери в Судані сягає 2,7%, що майже втричі перевищує цільовий поріг в 1%. Причиною катастрофи є громадянська війна між армією та Силами швидкого реагування (RSF), що триває з квітня 2023 року. Конфлікт, який забрав життя щонайменше 40 000 людей і змусив 12 мільйонів покинути свої домівки, повністю зруйнував доступ до базових послуг — чистої води, їжі та медичної допомоги.

Спалах холери в Судані — це не стихійне лихо, а прямий і неминучий наслідок війни, яку ведуть обидві сторони. Руйнуючи інфраструктуру та блокуючи гуманітарний доступ, і армія, і RSF створили ідеальні умови для поширення хвороби, яка в мирний час легко піддається профілактиці та лікуванню. 

По суті, для мільйонів суданців війна ведеться на два фронти: вони гинуть не лише від куль та снарядів, але й від голоду та хвороб, що стали зброєю в цьому конфлікті. Таким чином, холера є жахливим симптомом повного колапсу держави та свідченням того, що обидві воюючі сторони абсолютно зневажають життя цивільного населення, яке опинилося в пастці їхньої боротьби за владу.

Share post:
Read also
Різне
"Ніколи знову" відбувається знову: світ ігнорує геноцид у Судані, заявляє голова ООН у справах біженців
Філіппо Гранді б'є на сполох через найбільшу гуманітарну кризу у світі
Різне
ХАМАС погрожує заручникам долею Рона Арада на тлі жорстокого штурму Гази
Озброєне крило угруповання заявляє, що розширення операції унеможливить повернення полонених
Близький Схід
Лікарні Гази на межі колапсу, а Іспанія починає власне розслідування воєнних злочинів Ізраїлю
ВООЗ попереджає про гуманітарну катастрофу на тлі безпрецедентного юридичного кроку з боку Мадрида
Різне
Кількість загиблих у Газі перевищила 65 000 на тлі нового штурму міста Ізраїлем
Ізраїльська армія посилює наступ, тоді як світ закликає до припинення вогню
Main news
Articles
“The short memory of the Russian bear”
Europe
Russia Violates the Geneva Conventions. Executions and Torture of Ukrainian Prisoners of War
Ukraine
MAIN POSITIONS OF INFORMATION RESPONSE EXPLAINING COMPLEX THINGS IN SIMPLE WORDS
Look for us on Facebook
Look for us on Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.