Генасамблея ООН закликала Ізраїль залишити окуповані території
Генеральна асамблея ООН 18 вересня проголосувала за резолюцію, що закликає Ізраїль протягом 12 місяців покинути Сектор Гази та окупований Західний берег річки Йордан.
Резолюцію підтримали 124 країни, зокрема Росія. 14 держав, включно зі США та Ізраїлем, були проти, ще 43 утрималися.
У документі йдеться, що Ізраїль має припинити створення нових поселень на палестинських територіях і закликає Ізраїль повернути палестинській стороні території, зайняті з 1967 року дотепер.
Ізраїль багато років ігнорує думку міжнародної спільноти, що викладена а Резолюціях ООН. Оскільки Резолюції ООН мають рекомендаційний характер, не є обовʼязковими до виконання.
В ізраїльському МЗС заявили, що резолюція не сприятиме врегулюванню конфлікту в Секторі Гази.
«Рішення асамблеї дає поштовх і зміцнює терористичну організацію «Хамас» і терористичну державу Іран, яка стоїть за нею. Рішення свідчить про те, що тероризм окупається, і має міжнародну підтримку. Рішення лише заохочує небажання«Хамас» щодо угоди щодо звільнення викрадених і припинення вогню та усуває можливість такої угоди» – йдеться в повідомленні міністерства в мережі X.
Ізраїль проводить у Секторі Гази бойову операцію. Вона розпочалася у відповідь на напад бойовиків на південь Ізраїлю 7 жовтня 2023 року. Тоді загинула понад тисяча людей. Понад 250 були захоплені в заручники та відвезені до Гази. Понад 100 із них вдалося звільнити внаслідок домовленостей ізраїльської та палестинської сторін.
У полоні угруповання «Хамас» залишаються понад 100 людей. Понад 30 із них, імовірно, загинули.
При цьому жертвами ізраїльських атак з 7 жовтня 2023 року стала 41 391 людина в Секторі Газа, ще 95 760 отримали поранення.
В Ізраїлі тривають масові протести і страйк із вимогою до уряду Біньяміна Нетаньягу укласти перемир’я з «Хамасом» заради порятунку заручників, які залишаються в руках бойовиків.