Вибух у порту Туреччини: влада країни оцінила можливість диверсії як мінімальну

Під час оцінки ситуації не буде ігноруватися можливість саботажу зсередини або зловживань. Раніше в українській розвідці не виключили причетність росії до інциденту.

В Туреччині заявили про невелику ймовірність того, що вибух на об'єктах для зберігання зерна у порту Деріндже був диверсією. Проте точна причина вибуху наразі не з’ясована, тож слідство має розглянути всі варіанти.

Про це повідомив гендиректор Турецької державної ради із зерна (TMO, Toprak Mahsulleri Ofisi) Ахмет Гюльдал, інформує CNN Turk.

Гюльдал розповів, що на об'єктах TMO були посилені заходи безпеки, тож стороннім проникнути туди складно.

"Це портова територія, і ніхто, хто не пройшов тест на безпеку, не може увійти. Чи то державний чиновник, чи співробітник... Усі варіанти, звичайно, будуть оцінені, але цей варіант (диверсія – ред.) розглядається як слабша можливість", – сказав гендиректор TMO.

Розслідування вибуху на складі триває станом на ранок 8 серпня: правоохоронці вилучили для перевірки камери відеоспостереження.

Гюльдал зазначив, що під час оцінки ситуації не буде ігноруватися можливість саботажу зсередини або зловживань.

"Але були вони чи ні – буде визначено після цих розслідувань", – додав він.

Гендиректор ТМО також повідомив, що із 60 силосів внаслідок вибуху були пошкоджені 13. Загальна місткість цих елеваторів – 95 тис. т зерна, а на момент інциденту вони були заповнені 75 тис. т: здебільшого пшеницею та невеликою кількістю ячменю.

Гюльдал зазначив, що вибух такого масштабу стався вперше в історії TMO.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
У Казахстані мають намір продовжити заборону на ввезення російської пшениці
Головні новини
Відео
Пам’ять, яку не стерти: Верховний Муфтій Айдер Рустемов про трагедію та незламність кримськотатарського народу
18 травня — день нашої спільної скорботи та великої незламності
Близький Схід
Ізраїльська бронетехніка здійснила новий рейд у південні провінції Сирії
ЦАХАЛ проводить зачистки в районах Дар'а та Кунейтра попри дипломатичні зусилля США
Дипломатія
Індія та ОАЕ уклали стратегічний оборонний альянс на тлі паливної кризи
Нью-Делі та Абу-Дабі зміцнюють енергетичну безпеку через нові нафтові угоди
Читайте в розділі
Різне
Смертельний рекорд Тегерана: Іран став світовим лідером за кількістю страт
Amnesty International звітує про найвищий рівень смертних кар за 45 років
Різне
Ядерний терор в Арабській затоці: невідомий дрон атакував атомну інфраструктуру ОАЕ
Влада Абу-Дабі офіційно підтвердила факт пожежі поблизу ядерного периметра
Різне
«Флотилія стійкості» знову кидає виклик ізраїльській блокаді Гази
Активісти з Туреччини намагаються доставити гуманітарну допомогу палестинському анклаву
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.