Удар по Катару: як атака Ізраїлю підриває довіру до США та безпеку в Перській затоці

Арабські лідери ставлять під сумнів надійність американських гарантій безпеки

Безпрецедентний ізраїльський авіаудар по керівництву ХАМАС у Досі зруйнував мир у Катарі та поставив під сумнів майбутнє відносин США з країнами Перської затоки. Атака, внаслідок якої загинуло шестеро людей, порушила суверенітет Катару, який пишався своїм статусом "оази миру" на Близькому Сході.

Цей удар викликав величезний рух солідарності з Дохою: президент ОАЕ відвідав Катар у середу, а наслідний принц Саудівської Аравії очікується в четвер. Атака поставила під загрозу не лише переговори про перемир'я в Газі, а й віру країн Затоки в американські гарантії безпеки. "Тепер Затока поставить під сумнів довіру до гарантій безпеки США," — написала експерт Брукінгського інституту Аслі Айдинташбаш.

Країни Затоки, які прагнуть диверсифікувати свою економіку та залучати інвестиції, покладалися на американську "парасольку безпеки" для захисту від нестабільності. "Весь регіон тепер боятиметься, що Ізраїль може діяти проти своїх супротивників, незважаючи на кордони чи національний суверенітет," — зазначив колишній американський дипломат Прем Кумар. Прем'єр-міністр Катару заявив, що переглядає роль своєї країни як посередника, звинувативши Нетаньягу в "марнуванні часу".

Ізраїльський удар по Досі — це не просто військова операція, а тектонічний зсув, який може зруйнувати всю архітектуру безпеки в Перській затоці, побудовану на довірі до США. По-перше, це демонструє, що Ізраїль, діючи всупереч волі Вашингтона, готовий ризикувати стабільністю всього регіону заради досягнення власних цілей.

По-друге, це ставить під сумнів саму суть американських гарантій безпеки. Якщо США не можуть або не хочуть захистити свого ключового союзника, на території якого розташована їхня найбільша військова база, від атаки іншого союзника, то яка цінність цих гарантій? Це змушує країни Затоки, зокрема Саудівську Аравію та ОАЕ, шукати альтернативні шляхи забезпечення своєї безпеки, що може призвести до подальшого зближення з Китаєм та Росією. Ізраїль, намагаючись "вбити клин" між Катаром та США, ризикує зруйнувати всю систему американських альянсів на Близькому Сході.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Туреччина розпочала тренування сирійської армії в рамках нової військової угоди
Анкара також спростувала повідомлення про ізраїльські удари по турецькій техніці в Сирії
Близький Схід
"Натисніть на Ізраїль": президент Лівану закликав США та Францію зупинити ізраїльські атаки
Бейрут стверджує, що ізраїльська агресія заважає армії роззброїти "Хезболлу"
Дипломатія
Генеральна Асамблея ООН проголосує за створення палестинської держави без ХАМАСу
Документ, запропонований Францією та Саудівською Аравією, вимагає роззброєння ХАМАС
Політика
США запровадили "найбільші" санкції проти хуситів, щоб перекрити їхнє фінансування
Під ударом опинилися десятки осіб та компаній, включаючи фірми, що базуються в Китаї
Головні новини
Політика
Президент Лівану закликав Іран припинити втручання та використання країни для торгу зі США
Джозеф Аун вимагає від бойовиків Хезболли негайно обрати дипломатичний шлях
Дипломатія
Японія та Саудівська Аравія посилюють співпрацю на тлі іранської агресії
Ер-Ріяд та Токіо розширюють партнерство в межах стратегії Vision 2030
Різне
Загибель сьомого миротворця ООН у Лівані не зупинить місію UNIFIL до кінця року
Керівництво ООН вимагає припинити знищення цивільних та військових
Читайте в розділі
Близький Схід
Світовий банк виділяє Іраку 900 млн доларів на стратегічні магістралі
Багдад отримав кошти для розбудови транспортних коридорів до сусідніх країн
Близький Схід
Саудівська Аравія просуває глобальні правила гри для штучного інтелекту на ринку праці
Ер-Ріяд презентував масштабні технологічні реформи на конференції в Женеві
Близький Схід
Палестина готується до перших в історії прямих виборів Національної ради
Махмуд Аббас затвердив нову систему голосування на листопад
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.