Турецькі держслужбовці вийшли на протести через злидні та рекордну інфляцію

Сотні людей в Анкарі вимагають перегляду зарплат на тлі зростання цін та орендної плати

В Анкарі відбувся масовий марш державних службовців, організований Конфедерацією профспілок державних службовців (KESK). Близько 800 учасників пройшли до будівлі міністерства праці з вимогою негайного та реального підвищення заробітної плати. 

Протестувальники наголошують, що через стрімку інфляцію та подорожчання життя їхні доходи більше не покривають навіть витрат на оренду житла, яка зросла втричі швидше за зарплати.

Офіційні дані повідомляють про зниження інфляції до 30,89%, проте незалежні економісти з групи ENAG оцінюють її на рівні 56,14%. 

Згідно з підрахунками профспілок, поріг бідності для сім'ї з чотирьох осіб у Туреччині зріс до 98 000 лір (близько $2270), тоді як уряд підвищив виплати у державному секторі лише на 18,6%. Це змушує людей жити в умовах постійної незахищеності та фінансової скрути.

Економічна криза в Туреччині б'є насамперед по соціально вразливих верствах населення та бюджетниках. Використання сумнівних статистичних даних для розрахунку зарплат викликає глибоке обурення у суспільстві, підриваючи довіру до державних інститутів. В умовах, коли базові потреби стають недоступними, соціальна напруга в країні лише зростатиме, вимагаючи від влади реальних кроків, а не лише паперових звітів про стабілізацію.

Для Анкари ці протести є серйозним сигналом про необхідність термінової корекції фінансової політики. Неспроможність забезпечити гідний рівень життя держслужбовцям загрожує відтоком кадрів та зниженням якості державного управління. Зростання цін на продукти, яке наблизилося до 43%, робить питання справедливості бюджетного розподілу ключовим фактором внутрішньої стабільності в країні, що претендує на регіональне лідерство.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Трамп закликав американців та союзників США покинути Іран
Близький Схід
Сирія на межі нового розколу: масові протести курдів через втрату Алеппо
Зіткнення на півночі Сирії загострюють розкол між новою владою та курдською автономією
Різне
Кривавий конвеєр Тегерана: Іран готує масові страти на тлі погроз Трампа
Режим ігнорує міжнародне засудження та запроваджує «швидкі суди» для придушення протестів
Близький Схід
Японія та Катар посилюють стратегічне партнерство: енергетика, оборона та мир на Близькому Сході
Токіо та Доха домовилися про стабільне постачання СПГ та спільну участь у відбудові Гази
Головні новини
Дипломатія
Історична зустріч Зеленського та аш-Шараа в Дамаску
Президент Сирії влаштував українському лідеру надзвичайно теплий прийом
Різне
Україна по-арабськи долучилася до вшанування роботи Координаційного штабу
Мохаммад Фараджаллах зустрівся з Кирилом Будановим на річниці штабу ГУР
Інтерв'ю
Україна ламає плани Ірану: Мохаммад Фараджаллах про удар по інтересах Кремля
Головний редактор Україна по-арабськи про нову роль Києва на Близькому Сході
Читайте в розділі
Різне
Україна по-арабськи долучилася до вшанування роботи Координаційного штабу
Мохаммад Фараджаллах зустрівся з Кирилом Будановим на річниці штабу ГУР
Різне
У США та Ізраїлі заявили про ліквідацію очільника розвідки КВІР
Генерал-майор Маджид Хадемі загинув під час ранкового авіаудару коаліції
Різне
Іран встановив світовий антирекорд тривалості цифрової блокади
Тегеран утримує країну в інформаційному вакуумі протягом двох третин року
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.