Туніс пропонує переглянути міграційну угоду з ЄС

Президент Тунісу Каїс Саїд заявив про необхідність перегляду умов міграційної угоди з Євросоюзом. Серед ключових вимог — фінансова підтримка, більш відповідальний підхід Брюсселя до повернення мігрантів та надання притулку.

Під час телефонної розмови з президентом Франції Емманюелем Макроном Каїс Саїд чітко окреслив позицію Тунісу: угода з Європейським Союзом потребує ґрунтовного перегляду.

Як зазначають журналісти видання Arab Weekly, у Брюсселі країну сприймають лише як буферну зону для стримування міграційних потоків, а не як партнера для довгострокових інвестицій.

У липні 2023 року Європейський Союз підписав з Тунісом Меморандум про взаєморозуміння, спрямований на стримування нелегальної міграції через Середземне море. Документ передбачав фінансову підтримку на суму до одного мільярда євро, з яких 150 мільйонів було виділено як пряму бюджетну допомогу, а понад 100 мільйонів — на боротьбу з контрабандистами, управління кордонами, пошуково-рятувальні операції та повернення мігрантів.

За даними Єврокомісії, угода допомогла скоротити приблизно на 80% кількість нелегалів до Італії.

Однак представники Тунісу наголошують, що статистика не відображає реального дисбалансу: країна, економіка якої перебуває у скрутному становищі, вимушена брати на себе основний тягар управління міграцією.

Крім того, аналітики вважають, що 1.5 мільйона тунісців, які легально перебувають у Європі, через посилення міграційних норм потребують додаткового захисту. Передусім це стосується кваліфікованих фахівців, зокрема медиків та інженерів.

Президент Саїд дав зрозуміти, що міграційна політика стає головним важелем впливу на ЄС. Попри те, що Єврокомісія продовжує називати угоду з Тунісом ефективною, вимоги туніської сторони свідчать, що існуюча модель партнерства вичерпала себе.

Наразі невідомо, коли саме можуть розпочатися офіційні переговори щодо більш вигідних економічних та політичних умов співробітництва.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Макрон розкритикував політику Ізраїлю: Окупація не гарантує жодної безпеки
Президент Франції нагадав про неприпустимість силового розв'язання конфліктів на Близькому Сході
Дипломатія
Ліван та Франція перенесли донорську конференцію через загрозу великої війни
Париж та Бейрут відклали форум на підтримку армії через ескалацію навколо Ірану
Головні новини
Різне
Ізраїль готується розгорнути свою військову базу в Сомаліленді
Невизнана республіка відкриває двері для ізраїльської мілітаризації Червоного моря
Економіка
ОАЕ нарощують видобуток нафти до 5 млн барелів на добу після виходу з ОПЕК
Абу-Дабі інвестує мільярди доларів в енергетичну незалежність від квот
Дипломатія
Саудівська Аравія та Пакистан зміцнюють стратегічне партнерство для стабілізації регіону
Шахбаз Шаріф і Мухаммед бін Салман узгодили спільну дипломатичну лінію
Читайте в розділі
Політика
Норвегія має намір повністю заборонити торгівлю з ізраїльськими колоністами
Осло готує жорсткий законопроєкт для економічної блокади незаконних поселень
Різне
Понад 200 тисяч сирійських біженців добровільно повернулися додому з Йорданії
ООН фіксує масове повернення сирійців на тлі політичної стабілізації
Політика
Іран знову заблокував Ормузьку протоку через бомбардування Ізраїлем Лівану
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.