Трамп мав попереднє сповіщення про ізраїльські удари по Ірану

Президент США підтвердив обізнаність про операцію Ізраїлю та наголосив на неприпустимості ядерної зброї у Тегерана, заявивши про готовність до захисту

Президент США Дональд Трамп повідомив Fox News, що був заздалегідь обізнаний про плани Ізраїлю щодо нанесення ударів по Ірану. Він підкреслив, що Тегеран "не може мати ядерної бомби", про що повідомив американський мовник. Його коментарі прозвучали після того, як Ізраїль у п'ятницю завдав серії авіаударів по Ірану, вразивши близько 100 цілей, включаючи ядерні та військові об'єкти.

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що операція була спрямована на атомний об'єкт у Натанзі. Іранські ЗМІ, своєю чергою, повідомили про загибель командувача Корпусу вартових Ісламської революції Хосейна Саламі та начальника Генерального штабу збройних сил Мохаммада Багері. "Іран не може мати ядерної бомби, і ми сподіваємося повернутися за стіл переговорів. Побачимо", — заявив Трамп Fox News.

Зазначимо, що Fox News також повідомила, що Трамп зазначив готовність США захищати себе та Ізраїль у разі відповідних дій Ірану. За інформацією джерела, адміністрація Трампа зв'язалася щонайменше з одним ключовим союзником на Близькому Сході, щоб повідомити про майбутній удар, але знову наголосила на неучасті США в операції. 

Раніше, Державний секретар Марко Рубіо також підтвердив, що Сполучені Штати "не брали участі в ударах по Ірану, і нашим головним пріоритетом є захист американських сил у регіоні". Він додав: "Дозвольте мені чітко заявити: Іран не повинен завдавати ударів по інтересах або персоналу США". У п'ятницю вранці президент Трамп візьме участь у засіданні Ради національної безпеки, щоб обговорити подальші кроки у зв'язку із загостренням ситуації.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Дипломатія
Адміністрація Трампа дистанціюється від ізраїльських ударів по Ірану
США намагаються уникнути прямої участі у конфлікті, що може ускладнити переговори щодо ядерної угоди з Тегераном
Політика
Саудівська Аравія засуджує атаки Ізраїлю на Іран як "явне порушення" міжнародного права
Ер-Ріяд висловлює рішуче засудження ізраїльських ударів, що поглиблює регіональні розбіжності на тлі ескалації напруги між Іраном та Ізраїлем
Політика
Хаменеї погрожує Ізраїлю "гіркою та болючою долею" після атак на ядерні об'єкти
Верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї різко відреагував на ізраїльські удари, обіцяючи "суворе покарання" та посилення напруги в регіоні.
Політика
МАГАТЕ підтвердило збереження ядерного об'єкта в Ісфахані після атаки Ізраїлю
Ключовий ядерний центр Ірану не постраждав, незважаючи на повідомлення про ізраїльські удари, заявляє МАГАТЕ
Головні новини
Близький Схід
Морська криза загострюється: трафік суден в Ормузькій та Баб-ель-Мандебській протоках впав до мінімуму
Глухий кут у дипломатії та загрози нападами змушують світових перевізників оминати регіон
Політика
Єгипет та Катар закликають США і Іран негайно відновити мирні переговори
Каїр та Доха наполягають на розблокуванні Ормузької протоки дипломатичним шляхом
Дипломатія
Сирія висунула жорстку умову Ірану для відновлення дипломатичних відносин
Дамаск вимагає від Тегерана визнання злочинів проти сирійського народу
Читайте в розділі
Політика
Єгипет та Катар закликають США і Іран негайно відновити мирні переговори
Каїр та Доха наполягають на розблокуванні Ормузької протоки дипломатичним шляхом
Політика
Сирійські курди оголосили про завершення повної військової та цивільної інтеграції з Дамаском
Автономія курдських регіонів припинила існування задля єдності держави
Політика
Вашингтон виділяє 206 млн доларів на створення миротворчих сил у секторі Газа
Білий дім намагається реанімувати свій мирний план попри опір Ізраїлю та ХАМАС
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.