The Morning: Шрі-Ланка хоче приєднатися до БРІКС

Шрі-Ланка вирішила офіційно подати заявку на членство в міжнародному об’єднанні БРІКС. Туди входить Бразилія, Росія, Індія, Китай та Південна Африка.

Про це повідомляє The Morning.

За словами міністра закордонних справ Шрі-Ланки Віджитха Герата, заявка підкреслює намір Шрі-Ланки зміцнювати зв’язки з економіками, що розвиваються, і диверсифікувати свої багатосторонні відносини.

А ось секретар Міністерства закордонних справ Аруні Віджевардане заявив, що його країна формально подасть заявку на членство під час саміту БРІКС, який пройде в російській Казані 23-24 жовтня.

Шрі-Ланка - країна, розташована на однойменному острові, раніше відомому як Цейлон. Знаходиться на південь від Індії в Індійському океані і була колишньою британською колонією. Внаслідок серії помилок в економічній політиці останніх років Шрі-Ланка опинилася в економічній та політичній залежності від Китаю.

БРІКС - це міжнародне об'єднання п'яти країн: Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південної Африки. Спочатку воно утворилося як BRIC (без Південної Африки), але після її приєднання в 2010 році стало називатися BRICS. Це група країн із швидко зростаючими економіками, яка має на меті зміцнення економічної співпраці, збільшення політичного впливу на міжнародній арені та розвиток альтернативних фінансових механізмів, що не залежать від Заходу, таких як МВФ і Світовий банк.

БРІКС часто розглядається як платформа для зміцнення глобального багатополярного порядку, де ці країни намагаються зменшити домінування США і ЄС.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Шрі-Ланка відмовила Росії: на острові картки «Мир» не приймають
Головні новини
Економіка
Іран швидко відновлює газовидобуток після руйнівних ізраїльських ударів
Тегеран обходить наслідки атак завдяки перенаправленню сировини
Різне
Ізраїль відкрито розширює окупацію Гази на тлі провалу мирного плану Заходу
Рішення Нетаньяху загрожує етнічними зачистками 2 000 000 палестинців
Політика
Ер-Ріяд та Париж узгоджують дії для захисту судноплавства на Близькому Сході
Лідери обговорили безпекову кризу та захист морських шляхів у регіоні
Читайте в розділі
Економіка
Іран швидко відновлює газовидобуток після руйнівних ізраїльських ударів
Тегеран обходить наслідки атак завдяки перенаправленню сировини
Економіка
Президент Сирії просить Трампа скасувати залишки санкцій для відновлення економіки
Асад повалений, але обмеження США досі гальмують інвестиції
Економіка
Рейтингове агентство Fitch прогнозує падіння економіки Близького Сходу через війну
Закриття Ормузької протоки Іраном вдарить по кредитних рейтингах регіону
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.