Світовий нафтовий шок: ціни злетіли на 25% через блокаду Ормузької протоки

Війна на Близькому Сході спровокувала рекордне подорожчання енергоносіїв
Світові ціни на нафту підскочили більш ніж на чверть, досягнувши найвищих показників із середини 2022 року. Ф'ючерси на еталонну марку Brent наблизилися до позначки в сто двадцять доларів за барель через масштабну війну з Іраном.
Головною причиною паніки на біржах стала зупинка судноплавства через стратегічну Ормузьку протоку, через яку проходить п'ята частина світової нафти. Азійські ринки відчувають найбільший тиск, оскільки їхня економіка критично залежить від стабільного імпорту сировини з Арабської затоки.
Ірак та Кувейт вже офіційно розпочали скорочення видобутку нафти через неможливість її експортувати заблокованими морськими шляхами. Аналітики прогнозують, що Саудівська Аравія та ОАЕ незабаром будуть змушені піти на аналогічні кроки через переповнення внутрішніх сховищ.
Додатковим фактором зростання цін стало призначення Моджтаби Хаменеї новим верховним лідером Ірану після ліквідації його батька. Це кадрове рішення свідчить про збереження влади радикалами в Тегерані, що зводить нанівець шанси на швидке дипломатичне врегулювання.
Тривала блокада енергетичних артерій Близького Сходу створює ідеальний шторм для глобальної економіки, розганяючи інфляцію у країнах-імпортерах. Утримання режиму аятол продовжує бути головною екзистенційною загрозою для міжнародного права, змушуючи світову спільноту переглядати стратегії енергетичної безпеки та прискорювати тиск на ОПЕК+.
