Світові ціни на нафту продовжують знижуватися на тлі очікувань від переговорів між США та Іраном

Інвестори обережно реагують на дипломатичні спроби розблокувати Ормузьку протоку
Вартість нафти на глобальних ринках продовжує падіння після заяв про можливий прогрес у переговорах щодо розблокування Ормузької протоки. Ф'ючерси на еталонну марку Brent подешевшали до 79,04 долара за барель, а американська нафта WTI знизилася в ціні до 75,19 долара.
Напередодні обидва базові контракти вже втратили понад 5 відсотків своєї вартості, коли Катар оголосив про успіхи в посередницьких зусиллях. Варто зазначити, що марка Brent закрилася нижче психологічної позначки у 80 доларів уперше з 13 липня, попри офіційні заперечення Тегераном факту ведення діалогу з Вашингтоном.
Аналітики ринку попереджають, що поточне зняття геополітичної премії з ціни може виявитися короткочасним у разі провалу дипломатії. Якщо переговори зазнають невдачі і фізичні постачання сировини залишаться заблокованими, дефіцит запасів неминуче спровокує новий стрімкий ціновий шок.
Головним каменем спотикання у переговорному процесі залишається прагнення іранського режиму встановити власний контроль над судноплавством у протоці. Зі свого боку Сполучені Штати категорично відкидають можливість подібного шантажу і вимагають повернення до повної свободи навігації для всіх комерційних суден.
Коливання нафтових котирувань вкотре доводить тотальну залежність світової економіки від нестабільності в країнах Близького Сходу. Нездатність США та їхніх союзників запропонувати системне рішення кризи змушує ринки нервово реагувати на кожну заяву, перетворюючи енергетичну безпеку на заручницю політичних амбіцій диктатур.
