Суд у Баку засудив до довічних термінів колишніх керівників Нагірного Карабаху

Їх звинуватили у злочинах «проти миру та людяності» за 20 кримінальними статтями

Бакинський військовий суд засудив колишнього президента невизнаної Нагірно-Карабахської республіки (НКР) Араїка Арутюняна до довічного ув'язнення, повідомляє Azertac.

Аналогічні терміни отримали екс-міністр закордонних справ НКР Давид Бабаян, екс-спікер парламенту Давид Ішханян, колишній командувач Армією оборони Левон Мнацаканян та його заступник Давид Манукян. Ще двом екс-президентам НКР Аркадію Гукасяну та Бако Саакяну дали по 20 років позбавлення волі. Їм не могли призначити довічні терміни через вік — обом понад 65 років.

Усіх перелічених затримали наприкінці 2023 року після військової операції Азербайджану в Карабаху, внаслідок якої регіон перейшов під контроль Баку, а НКР було ліквідовано. Лідерів невизнаної республіки звинуватили у злочинах «проти миру та людяності» за 20 кримінальними статтями, включаючи ведення агресивної війни, геноцид, тероризм та насильницьке захоплення влади. Загалом на лаву підсудних потрапили 16 людей, серед яких колишній прем'єр НКР, мільярдер Рубен Варданян, який відмовився від російського громадянства. Йому також загрожує довічне ув'язнення. Жоден із обвинувачених не визнав провину.

Після військової операції Азербайджану в Нагірному Карабаху 19 вересня 2023 року регіон залишили 100 тисяч вірмен. НКР, яка існувала з 1991 року, офіційно саморозпустилася 1 січня 2024 року. У свою чергу прем'єр Вірменії Нікол Пашинян підписав декларацію про визнання території Азербайджану в 86,6 тисяч км², включаючи Нагірний Карабах.

При цьому Європейський парламент ухвалив резолюцію, де прирівняв насильницьке переміщення вірменського населення Карабаху до етнічної чистки. В іншій резолюції від березня 2025 року вірмени, які утримуються в Баку, названі заручниками, а суди над ними — фікцією.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
З Азербайджану в Україну вирушив черговий вантаж із енергообладнанням
Головні новини
Економіка
Світові фондові ринки стрімко зросли після анонсу мирної угоди між США та Іраном
Світові акції б'ють рекорди, а ціни на нафту впали на тлі розрядки в Затоці
Близький Схід
Ізраїль саботує мирну угоду США та оголошує безстрокову окупацію Гази, Лівану й Сирії
Тель-Авів відмовляється виводити війська попри укладене перемир'я
Дипломатія
Країни Близького Сходу підтримали історичну угоду між США та Іраном
Арабський світ сподівається на розблокування затоки та мир у Лівані й Газі
Читайте в розділі
Різне
Ліван звинуватив Ізраїль в ООН у застосуванні токсичного гербіциду на кордоні
Бейрут заявляє про екологічний злочин та атаки на регулярну армію
Різне
Каїрські переговори щодо Гази знову зайшли у безвихідь через небажання сторін іти на компроміс
Жоден із лідерів конфлікту не прагне реального миру, прирікаючи цивільних на нові страждання
Різне
У Сирії виявили таємний арсенал хімічної зброї часів режиму Башара Асада
Експерти знайшли десятки неврахованих боєприпасів для масового ураження
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.