США призупинять атаки на енергооб’єкти Ірану ще на 10 днів — Трамп

26.03.2026 - 23:10 #США, #Атака, #Війна, #Іран

Президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати призупинять «знищення енергетичних об’єктів» Ірану ще на 10 днів — до 6 квітня 2026 року.

Про це він написав у соцмережі Truth Social.

За словами Трампа, він ухвалив це рішення на прохання уряду Ірану.

«Переговори тривають і, попри помилкові заяви про протилежне з боку ЗМІ, що поширюють фейкові новини, та інших сторін, відбуваються дуже успішно», — додав Трамп.

Кілька днів тому Дональд Трамп уже повідомляв, що США після «дуже хороших і продуктивних переговорів» відкладають на п’ять днів удари по іранських електростанціях та енергетичній інфраструктурі. Тепер термін продовжили ще на 10 днів — до вечора 6 квітня 2026 року.

За даними медіа, адміністрація президента США Дональда Трампа через посередників із Пакистану передала іранцям план припинення вогню з 15 пунктів. Серед них — послаблення санкцій, скорочення ядерної програми Ірану, обмеження ракет і розблокування Ормузької протоки.

Єгипетський чиновник, який брав участь у посередницьких зусиллях, заявив, що пропозиція також включає обмеження на підтримку збройних груп з боку Ірану.

Іранська державна телекомпанія Press TV повідомляла, що Тегеран вважає американські пропозиції «надмірними». Неназваний іранський «високопосадовець із питань політичної безпеки» заявив: «Іран припинить війну, коли сам вирішить це зробити й коли будуть виконані його умови».

Сьогодні ж, 26 березня, Трамп заявив, що представники Ірану «благають» США укласти угоду про припинення вогню.

«Іранські перемовники дуже відрізняються і є “дивними”. Вони “благають” нас укласти угоду, що й мали б робити, оскільки вони були військово знищені без жодного шансу на відновлення, і все ж вони публічно заявляють, що лише “розглядають нашу пропозицію”. Неправда! Їм краще швидко почати ставитися до цього серйозно, доки не стало надто пізно, тому що, коли це станеться, не буде шляху назад і буде недобре», — писав Трамп у соцмережах.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Що таке острів Харг і чому США планують його захоплення?
Вашингтон розглядає окупацію головного нафтового хабу Тегерана
Політика
Іран висунув ультимативні умови миру Сполученим Штатам та Ізраїлю
Тегеран вимагає репарацій та визнання повного контролю над Ормузькою протокою
Головні новини
Політика
Каллас: ЄС розширює санкції проти Ірану
Різне
Саудівська Аравія заблокувала продаж пакистанської зброї до Судану на 1,5 мільярда доларів
Ер-Ріяд відмовився фінансувати військову угоду на тлі тиску Заходу
Різне
Ізраїль продовжує блокувати міжнародну допомогу для Гази попри рішення суду
Західні благодійні організації скаржаться на неможливість доставити вантажі палестинцям
Читайте в розділі
Різне
Саудівська Аравія заблокувала продаж пакистанської зброї до Судану на 1,5 мільярда доларів
Ер-Ріяд відмовився фінансувати військову угоду на тлі тиску Заходу
Різне
Ізраїль продовжує блокувати міжнародну допомогу для Гази попри рішення суду
Західні благодійні організації скаржаться на неможливість доставити вантажі палестинцям
Різне
Іран хоче закріпити в законі, що він ніколи не відмовиться від контролю над Ормузькою протокою
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.