США і Саудівська Аравія працюють над укладенням оборонного пакту перед зустріччю Трампа з кронпринцом

Американські та саудівські чиновники проводять інтенсивні переговори з метою укладення низки угод, включаючи оборонний пакт, перед візитом до Білого дому наступного тижня наслідного принца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана, повідомляє Axios.

Ці зустрічі включають візит зятя президента США Дональда Трампа Джареда Кушнера до Ер-Ріяда на вихідних для зустрічі з Мухаммедом ібн Салманом.

Очікувана зустріч в Овальному кабінеті з Трампом стане першим візитом Салмана до США за останні сім років.

Одна з угод, що обговорюється напередодні візиту, надасть Саудівській Аравії гарантії безпеки від Вашингтона. Цей пакт, однак, не буде юридично зобов'язальним оборонним договором, який було б майже неможливо ухвалити в американському Сенаті. Радник з питань національної безпеки Саудівської Аравії Мусаад Аль-Айбан нещодавно відвідав США, щоб обговорити можливу угоду.

Джерела, обізнані з цим питанням, розповіли Axios, що модель оборонної угоди буде такою ж, як і зобов'язання, яке Катар отримав у вересні на підставі виконавчого указу Трампа — це означає, що будь-яка майбутня адміністрація США може його скасувати.

Міністр оборони Саудівської Аравії Халід ібн Салман, молодший брат і близька довірена особа наслідного принца, відвідав Вашингтон у понеділок і вівторок, 10-11 листопада, щоб підготуватися до зустрічі Мухаммеда ібн Салмана з Трампом.

Він зустрівся з держсекретарем США Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом і спецпредставником Трампа Стівом Віткоффом.

“Ми обговорили шляхи зміцнення нашої стратегічної співпраці. Ми також обговорили регіональні та міжнародні події”, — написав Халід ібн Салман у соцмережі X.

Міністри економіки й енергетики Саудівської Аравії також відвідали Вашингтон останніми тижнями, щоб підготуватися до візиту наслідного принца.

Кушнер обговорив з Мухаммедом ібн Салманом шляхи вирішення проблеми війни в Газі, а також інші питання.

США і Саудівська Аравія оголосили про великий пакет угод під час поїздки Трампа до королівства в травні, але більшість з них не були реалізовані. Саудівці були розчаровані.

Одним із питань, яке обговорювали американські та саудівські чиновники останніми тижнями, було те, як відновити переговори про можливу нормалізацію відносин між Ізраїлем і Саудівською Аравією після закінчення війни в Газі.

Радники Трампа закликають ізраїльського прем'єра Беньяміна Нетаньяху розглянути загальну ідею потенційної мирної угоди з Саудівською Аравією і рухатися вперед у реалізації наступних етапів мирної угоди щодо Гази.

Хоча Трамп і його радники визнають, що розбіжності між Саудівською Аравією та Ізраїлем усе ще великі і для їх усунення потрібно докласти більше зусиль, Білий дім повідомив саудівцям, що хоче бачити певний прогрес у цьому питанні під час зустрічі Трампа і наслідного принца, заявили два американські чиновники.

Основна розбіжність полягає у вимозі Саудівської Аравії, щоб в обмін на нормалізацію відносин Ізраїль вжив конкретних заходів для створення палестинської держави. Нетаньяху як і раніше відмовляється від будь-яких кроків у цьому питанні.

Попри потенційну оборонну угоду з США, Саудівська Аравія, як і інші країни Арабської затоки, протягом останніх 15 років дедалі більше турбується про зобов'язання Вашингтона щодо регіону та непередбачуваність політики Штатів.

Під час першого терміну Трампа в Білому домі США майже не відреагували на повітряний удар 2019 року, в якому звинувачували Іран, і внаслідок якого постраждала нафтова інфраструктура Саудівської Аравії, тимчасово вивівши з ладу половину видобутку нафти королівства. Цього року ізраїльський удар по політичних лідерах ХАМАС у Катарі, де розташована найбільша військова база США в регіоні, також викликав занепокоєння в країнах Арабської затоки.

У вересні Саудівська Аравія підписала пакт про “стратегічну взаємну оборону” з ядерною державою Пакистаном, давши зрозуміти США та Ізраїлю, що королівство готове диверсифікувати свої безпекові союзи, щоб посилити стримувальні можливості.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Економіка
Індія шукає заміну російській нафті: Делі розпочинає переговори з Саудівською Аравією та ОАЕ
Найбільші індійські НПЗ вже припинили закупівлі з РФ напередодні вступу в силу санкцій США
Близький Схід
Ріядська декларація: ООН задає новий курс для світового туризму, роблячи ставку на ШІ та стійкість
Саудівська Аравія очолила розробку "дорожньої карти" для майбутнього галузі
Головні новини
Близький Схід
ООН погрожує Ізраїлю Міжнародним судом через переслідування UNRWA
Антоніу Гутерреш вимагає негайного скасування законів про заборону діяльності агентства
Політика
Крах мережі політичного ісламу: США визнали філії «Братів-мусульман» терористичними організаціями
Вашингтон заблокував активи угруповань в Єгипті, Йорданії та Лівані через зв'язки з ХАМАС та Хезболлою
Політика
Нова архітектура влади в Газі: від епохи ХАМАС до технократичного управління
Палестинський комітет готується перебрати владу в анклаві за підтримки Вашингтона та Каїра
Читайте в розділі
Політика
Крах мережі політичного ісламу: США визнали філії «Братів-мусульман» терористичними організаціями
Вашингтон заблокував активи угруповань в Єгипті, Йорданії та Лівані через зв'язки з ХАМАС та Хезболлою
Політика
Нова архітектура влади в Газі: від епохи ХАМАС до технократичного управління
Палестинський комітет готується перебрати владу в анклаві за підтримки Вашингтона та Каїра
Політика
ООН вимагає негайного звільнення понад 70 співробітників, захоплених хуситами в Ємені
Спецпосланець Ганс Грундберг веде переговори в Омані для порятунку затриманих та відновлення миру
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.