Спалах холери в Судані посилюється: медики повідомляють про різке зростання кількості хворих

«Лікарі без кордонів» попереджають про погіршення санітарної ситуації та закликають до термінової міжнародної допомоги

У Судані, де триває масштабний внутрішній конфлікт, зафіксовано новий небезпечний спалах холери. Про це у вівторок попередила міжнародна гуманітарна організація «Лікарі без кордонів» (MSF). Представниця організації в Судані Джойс Баккер повідомила, що епіцентром захворювання став Омдурман — місто-супутник столиці Хартум, де лише за останній тиждень медики прийняли майже 2 000 пацієнтів із підозрою на холеру.

За словами Баккер, пік захворюваності розпочався в середині травня. Хоча офіційні дані щодо смертності наразі не оприлюднено, деякі гуманітарні джерела повідомляють про 12 летальних випадків лише за одну добу. Раніше, у березні, MSF інформувала, що в штаті Білий Ніл від холери померли 92 людини, а загальна кількість заражених сягнула 2 700 осіб.

Судан опинився в епіцентрі гуманітарної катастрофи з квітня 2023 року, коли почалося збройне протистояння між регулярною армією та формуваннями Сил швидкого реагування (RSF). За оцінками ООН, країна переживає наймасштабнішу гуманітарну кризу у світі: понад 20 000 загиблих, близько 14 мільйонів внутрішньо переміщених осіб, поширення хвороб та нестача їжі набувають катастрофічних масштабів.

Міністр охорони здоров’я Судану Хайтам Ібрагім заявив, що за останні чотири тижні в країні щотижня реєструють від 600 до 700 нових випадків холери. За його словами, зростання захворюваності пов’язане з поверненням населення до регіону Хартуму, де інфраструктура практично зруйнована, а система водопостачання не витримує навантаження.

На тлі повідомлень про те, що армія Судану відновила контроль над Великим Хартумом, ситуація в Омдурмані залишається критичною. Представники гуманітарних місій повідомляють про переповнені медичні заклади та неможливість своєчасного надання допомоги. «Багато пацієнтів надходять занадто пізно, коли вже нічим допомогти», — зазначила Баккер. За її словами, справжні масштаби епідемії залишаються невідомими, адже медики бачать лише «верхівку айсберга».

Зазначимо, що MSF закликає до негайної координації зусиль — передусім до розширення програм водопостачання, санітарії та гігієни, а також створення додаткових центрів для лікування інфікованих.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Политика
США вводят санкции против Судана из-за обвинений в применении химического оружия
Вашингтон усиливает давление на Хартум, ссылаясь на международные нормы
Политика
Судан обвинил ОАЭ в ударе дронами по Порт-Судану
Хартум заявляет о прямом военном вмешательстве Эмиратов в конфликт
Происшествия
Регулярная армия и Силы быстрого реагирования (СБР) столкнулись под столицей Судана
Бои в Омдурмане продолжаются в рамках масштабного наступления армии
Политика
ОАЭ освободили граждан Судана от штрафов за визы и вид на жительство
Гуманитарная мера будет действовать с 19 мая до конца 2025 года
Головні новини
Близький Схід
Морське піратство як державна політика: Іран почав стягувати незаконне мито в Ормузькій протоці
Тегеран легалізував грабіж іноземних суден через центральний банк
Політика
Фінансова блокада Багдада: США зупинили постачання готівки до Іраку через підтримку бойовиків
Вашингтон заблокував літак із 500 мільйонами доларів банкнот
Близький Схід
Ормузька протока у вогні: Іран перейшов до абордажу суден на тлі дипломатичного глухого кута
Тегеран відновив атаки на цивільний флот та обвалив енергетичний ринок Європи
Читайте в розділі
Різне
Саудівська Аравія підкорює Місяць: Ер-Ріяд розкрив деталі своєї участі у місії NASA Artemis II
Космічний сектор королівства стає важливою частиною глобальних досліджень
Різне
Іран захопив два вантажні судна біля Ормузької протоки
Різне
Рада миру готує план роззброєння ХАМАС на тлі затяжних переговорів у Брюсселі
Ніколай Младенов оптимістично оцінює шанси на успіх попри складність діалогу
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.