Сирія звертається по допомогу до ЄС через масштабні лісові пожежі

Сирія просить ЄС про підтримку у боротьбі з пожежами, що охопили 100 км² лісів та полів, ускладненими посухою та мінами

Міністр з надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійних лих Сирії Раед Аль-Салех у вівторок звернувся до Європейського Союзу з проханням про допомогу у боротьбі з лісовими пожежами, які вже шість днів охоплюють значні території лісів та сільськогосподарських угідь. Через сильний вітер та сильну посуху сирійські рятувальники насилу контролюють поширення вогню. Сусідні країни – Йорданія, Ліван та Туреччина – вже направили свої пожежні команди для допомоги.

За словами Аль-Салеха, Кіпр також очікував надіслати допомогу у вівторок. "Страх поширення пожеж через сильний вітер минулої ночі змусив нас евакуювати 25 сімей для забезпечення їхньої безпеки без людських жертв", – зазначив міністр. За даними Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) у Сирії, пожежі торкнулися близько 5000 осіб, включаючи переміщених осіб, у 60 населених пунктах. Приблизно 100 квадратних кілометрів лісів та сільськогосподарських угідь – понад три відсотки лісового покриву Сирії – згоріли. Принаймні сім міст у провінції Латакія були евакуйовані як запобіжний захід.

Зусилля з гасіння пожеж ускладнюються "пересіченою місцевістю, відсутністю протипожежних смуг, сильними вітрами та наявністю мін і нерозірваних боєприпасів", – додав Салех. Сирія продовжує стикатися з наслідками 14-річної громадянської війни, включаючи вибухонебезпечні залишки, розкидані по всій країні. Крім того, країна потерпає від аномальної спеки та низької кількості опадів, що є наслідком зміни клімату. У червні Продовольча та сільськогосподарська організація ООН заявила, що Сирія "не бачила таких поганих кліматичних умов за 60 років".

Масштабні лісові пожежі в Сирії є яскравим прикладом накладання кліматичних криз на наслідки затяжного конфлікту. З одного боку, глобальне потепління та екстремальні погодні умови значно підвищують ризик і інтенсивність таких катастроф. З іншого боку, спадщина 14-річної війни, така як заміновані території та зруйнована інфраструктура, значно ускладнює ефективну боротьбу з вогнем. Звернення до ЄС та міжнародна допомога підкреслюють нездатність Сирії впоратися з кризою самостійно, що є прямим наслідком багаторічного конфлікту та виснажених ресурсів. Це також показує, як кліматичні зміни створюють нові виклики для країн, що вже перебувають у постконфліктному відновленні.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
ОАЕ та Сирія поглиблюють зв'язки: Фокус на стабільності та відновленні економіки
ОАЕ та Сирія зміцнюють двосторонні відносини, зосереджуючись на післявоєнному відновленні та регіональній стабільності
Різне
Єменські хусити атакували корабель у Червоному морі після заяви про потоплення іншого судна
Атаки хуситів на судноплавство в Червоному морі посилюються, викликаючи побоювання щодо відновлення конфлікту
Дипломатія
США скасовують статус терористичної організації для сирійської HTS на тлі послаблення санкцій
Адміністрація Трампа скасовує позначення HTS терористичною організацією, полегшуючи санкції щодо Сирії
Різне
Команди ООН розгорнуті на сирійському узбережжі: лісові пожежі змушують сотні людей тікати
Масштабні пожежі на узбережжі Сирії спричиняють евакуацію сотень родин та значні руйнування, ООН оцінює потреби
Головні новини
Політика
Каллас: ЄС розширює санкції проти Ірану
Різне
Саудівська Аравія заблокувала продаж пакистанської зброї до Судану на 1,5 мільярда доларів
Ер-Ріяд відмовився фінансувати військову угоду на тлі тиску Заходу
Різне
Ізраїль продовжує блокувати міжнародну допомогу для Гази попри рішення суду
Західні благодійні організації скаржаться на неможливість доставити вантажі палестинцям
Читайте в розділі
Різне
Саудівська Аравія заблокувала продаж пакистанської зброї до Судану на 1,5 мільярда доларів
Ер-Ріяд відмовився фінансувати військову угоду на тлі тиску Заходу
Різне
Ізраїль продовжує блокувати міжнародну допомогу для Гази попри рішення суду
Західні благодійні організації скаржаться на неможливість доставити вантажі палестинцям
Різне
Іран хоче закріпити в законі, що він ніколи не відмовиться від контролю над Ормузькою протокою
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.