Саудівська Аравія наростила держборг рекордними темпами

У першому кварталі 2025 року державний борг Саудівської Аравії зріс найбільше за всю історію спостережень — одразу на $30 мільярдів, повідомило Міністерство фінансів королівства. Це більше, ніж у розпал пандемії 2020 року, коли ціни на нафту тимчасово стали негативними.

Основну частину нових запозичень сформували:

$16 млрд внутрішніх облігацій, з яких $13 млрд — приватні угоди, раніше не розголошені;

$14+ млрд міжнародних облігацій, розміщених на зовнішніх ринках.

У Національному центрі з управління державним боргом пояснили, що приватні угоди дозволяють уряду гнучкіше керувати пропозицією на ринку, розширювати базу інвесторів і використовувати сприятливу кон’юнктуру. Водночас подробиці щодо покупців боргу не розголошуються.

Рекордне зростання заборгованості відбулося на тлі глибокого бюджетного дефіциту — найбільшого з 2021 року — і напередодні важливих геополітичних подій. Наступного тижня Ер-Ріяд має прийняти президента США Дональда Трампа, який планує обговорити можливі $1 трлн інвестицій з боку Саудівської Аравії.

На цьому тлі фінансове навантаження королівства ускладнює реалізацію великих стратегічних ініціатив. Зокрема, уряд продовжує витрачати великі кошти на мегапроєкти на кшталт будівництва міста Neom, навіть попри падіння цін на нафту на понад 20% з кінця березня.

Загальний держборг Саудівської Аравії становить $354 млрд, або близько 30% ВВП — що все ще є низьким показником за міжнародними стандартами. Королівство також зберігає $400+ млрд валютних резервів, які не чіпало в I кварталі. Ці резерви є критичними для підтримки фіксованого курсу ріяла до долара.

Аналітики попереджають, що до кінця 2025 року Саудівська Аравія, ймовірно, буде змушена ще раз суттєво наростити запозичення, щоб покрити потреби бюджету. За словами Джастіна Александера, директора Khalij Economics, «поточне зростання боргу фактично перекриває річний дефіцит, але з великою ймовірністю аналогічна емісія буде потрібна і надалі».

Поділитися публікацією:
Читайте також
Економіка
Саудівська Аравія може вийти з угоди ОПЕК+, збільшити видобуток нафти та обвалити ціни
Головні новини
Політика
"Тримайте війну подалі": Туреччина занепокоїлася атаками на енергетику лише після ударів біля її берегів
Анкара засудила українські атаки на танкери, ігноруючи російські удари по Україні
Близький Схід
Трамп анонсував "дуже скорий" початок другого етапу перемир'я в Газі
Заява пролунала на тлі продовження ізраїльських ударів та загибелі цивільних
Дипломатія
"Колоніальний менталітет": Ефіопія звинуватила Єгипет у зриві переговорів по греблі на Нілі
Аддис-Абеба заявляє, що Каїр намагається дестабілізувати регіон
Читайте в розділі
Економіка
Visa повертається до Сирії: країна відновлює зв'язок зі світовою фінансовою системою
Гігант платіжних систем планує розвивати цифрові платежі після падіння режиму Асада
Економіка
Туреччина відмовляється від довгострокових контрактів з "Газпромом" на користь СПГ зі США
Анкара інвестує в американську газову інфраструктуру, щоб зменшити залежність від Росії
Економіка
Саудівці виявили у себе родовище обсягом 11 тис. тонн золота — потенційно найбільше у світі
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.