Рамадан у затінку бар’єрів: святиня Аль-Акса знову стає місцем розлуки та обмежень

Сотні тисяч палестинців можуть не потрапити на молитву через нову воєнну облогу

Ізраїльська поліція оголосила про масове розгортання сил навколо мечеті Аль-Акса напередодні священного місяця Рамадан. Посилений воєнний нагляд «день і ніч» перетворює місце молитви на зону жорсткого контролю, позбавляючи вірян спокою у ці святі дні.

Для сотень тисяч палестинців із Західного берега Палестини шлях до святині знову закритий через суворі вікові обмеження та систему спеціальних дозволів. Тільки люди похилого віку зможуть потрапити на молитву, тоді як молодь залишається за стінами та барьерами ізраїльських пропускних пунктів.

Влада також заблокувала роботу ісламського Вакуфу, заборонивши встановлення навіть тимчасових медичних пунктів та навісів від сонця для паломників. Десятки співробітників, які роками дбали про мечеть, отримали раптову заборону на вхід до комплексу у найважливіший духовний період року.

Систематичне обмеження доступу до Аль-Акси сприймається палестинським народом як болючий удар по їхній національній та духовній ідентичності. Це створює атмосферу глибокого відчаю, де священний час затьмарений постійною присутністю зброї та страхом перед новими звірствами.

Така жорстка політика лише поглиблює прірву між народами, роблячи будь-які розмови про мир у регіоні Арабської затоки та на палестинських землях лише сумною ілюзією. Замість милосердя та єднання світ знову спостерігає за придушенням духовних прав людей, що лише підживлює майбутню нестабільність на Близькому Сході.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Ліван готовий посилити участь у контролі над перемир'ям та роззброєнням Хезболли
Прем’єр-міністр Наваф Салам анонсував залучення цивільних експертів до демаркації кордону
Різне
Ізраїль розпочав масштабну реєстрацію земель на Західному березі Палестини
Тель-Авів узаконює контроль над окупованими територіями, викликаючи хвилю міжнародного осуду
Політика
Сирія вимагає виведення ізраїльських військ до ліній 2024 року
Дамаск наполягає на звільненні нових окупованих територій
Близький Схід
Майбутнє UNRWA під загрозою: голова агентства застерігає від повторення іракського сценарію в Палестині
Філіп Лаццаріні закликав США не створювати адміністративний вакуум через блокування допомоги
Головні новини
Разное
Нафтова петля Трампа: війна з Іраном прирікає 45 мільйонів людей на голодну смерть
Політика
Розкол у НАТО: Франція та Італія блокують військові операції США проти Ірану
Дональд Трамп звинуватив європейських союзників у відсутності підтримки
Близький Схід
США готуються до виходу з воєнного конфлікту на Близькому Сході
Дональд Трамп анонсував терміни завершення операції в Ірані
Читайте в розділі
Близький Схід
США готуються до виходу з воєнного конфлікту на Близькому Сході
Дональд Трамп анонсував терміни завершення операції в Ірані
Близький Схід
Понад 200 тисяч людей втекли з Лівану до Сирії через війну
Масштабна міграційна криза охопила кордони через безперервні обстріли
Близький Схід
ООН попередила про остаточний крах Лівану як суверенної держави
Війна Хезболли з Ізраїлем перетворила країну на «тінь самої себе»
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.