Президент Лівану застерігає від виведення миротворців ООН на тлі ізраїльської окупації

Бейрут бореться за продовження мандату UNIFIL, проти якого виступають США та Ізраїль

Президент Лівану Джозеф Аун у вівторок застеріг від припинення мандату миротворчих сил ООН (UNIFIL) на півдні країни. Ця заява пролунала в той час, як Рада Безпеки ООН розпочала дебати щодо продовження місії, проти якого, за повідомленнями, виступають США та Ізраїль.

"Будь-який графік для мандату UNIFIL, що відрізняється від реальних потреб, негативно вплине на ситуацію на півдні, який досі страждає від ізраїльської окупації," — заявив Аун командувачу сил Діодато Абаньярі. Президент наголосив, що Ліван потребує присутності миротворців для "підтримки безпеки та стабільності", а також для допомоги ліванській армії, яка збільшує свою присутність у регіоні до 10 000 військовослужбовців.

Рада Безпеки ООН розглядає проект резолюції, підготовлений Францією, який пропонує продовжити мандат сил на один рік, але водночас "вказує на намір працювати над виведенням UNIFIL". Це компромісне формулювання, що відображає тиск з боку США. Аун повідомив, що Бейрут "розпочав контакти з країнами-членами Ради Безпеки" для забезпечення продовження мандату. Незважаючи на перемир'я, Ізраїль продовжує завдавати ударів по Лівану та окупує п'ять стратегічних районів на півдні.

Заява президента Ауна — це відчайдушна спроба зберегти останній буфер безпеки на півдні Лівану. Ліванське керівництво розуміє, що, незважаючи на всі недоліки, UNIFIL є єдиним механізмом, що стримує повномасштабну ескалацію між Ізраїлем та залишками "Хезболли". Виведення миротворців, доки ліванська армія ще не здатна повністю контролювати територію, створить вакуум, який може призвести до хаосу або нової війни.

Аун грає на протиріччях між США та європейськими союзниками. Його аргумент, що Ізраїль досі окупує ліванські території, спрямований на те, щоб показати, що виведення UNIFIL буде передчасним і винагородить агресора. Це битва за час. Лівану потрібен час, щоб зміцнити свою армію та реалізувати план роззброєння "Хезболли". США та Ізраїль, навпаки, прагнуть прискорити процес, не довіряючи ліванському уряду. В цій дипломатичній боротьбі на кону стоїть не лише мандат миротворців, а й крихкий мир у регіоні.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
"Бюрократія, щоб перешкоджати": ООН звинуватила Ізраїль у забороні ввезення наметів до Гази
Ізраїль класифікує намети як товар "подвійного призначення" на тлі нових наказів про евакуацію
Близький Схід
"Іран не буде втручатися": Президент Лівану окреслив "червоні лінії" для Тегерана
Джозеф Аун заявив, що питання зброї "Хезболли" є виключно ліванською справою
Політика
Єгипет готовий ввести війська в Газу, але на своїх умовах
Каїр вимагає резолюції РБ ООН та чіткого політичного горизонту для створення палестинської держави
Близький Схід
"Війна може спалахнути будь-якої миті": Іран готується до найгіршого сценарію
Влада Тегерана називає нинішнє затишшя лише "припиненням бойових дій", а не перемир'ям
Головні новини
Політика
ОАЕ та Йорданія засудили Іран за розв'язання війни на Близькому Сході
Монархії заявили, що арабські країни не є стороною конфлікту США та Ізраїлю проти Тегерана
Близький Схід
ООН звинуватила Ізраїль у масових етнічних чистках на Західному березі Палестини
Організація задокументувала безпрецедентне видворення 36 тисяч палестинців за рік
Різне
Пакистанська армія завдала ударів по Кабулу
Читайте в розділі
Дипломатія
Іран офіційно погрожує завдати ракетних ударів по території України
Тегеран назвав українські міста законною ціллю через допомогу Києва союзникам
Дипломатія
Британія та країни Арабської затоки створюють єдиний фронт проти Ірану
Міністри закордонних справ РСАДЗ і Лондона підписали спільну декларацію про безпеку
Дипломатія
Пакистан підтвердив готовність захищати Саудівську Аравію від будь-якої агресії
Шехбаз Шаріф запевнив наслідного принца Мухаммеда бін Салмана у повній військовій солідарності
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.