ОПЕК+ може виконати 18-місячну програму збільшення видобутку вже у жовтні

Якщо країни ОПЕК+ продовжать відновлювати видобуток нафти нинішніми темпами, вони виконають свою 18-місячну програму вже восени, пише Energy Intelligence.

Після трьох прискорених збільшень по 411 000 барелів на добу (кожне з яких еквівалентний трьом місячним приростам по 137 000 барелів за початковим планом) ОПЕК+ має повернути на ринок ще 1,1 млн барелів на добу.

За поточних темпів це станеться у жовтні.

Якщо ОПЕК+ з серпня повернеться до менших місячних збільшень, повне згортання завершиться в березні 2026 року.

Вісім країн-членів ОПЕК+ на чолі з Саудівською Аравією наприкінці 2023 року домовилися штучно скоротити обсяги нафтовидобутку на 2,2 млн барелів на добу, щоб підтримувати стабільні ціни на світовому нафтовому ринку. Термін дії добровільного обмеження видобутку мав закінчитися з жовтня 2024 року, але його кілька разів продовжували через падіння цін на нафту у зв'язку зі слабким попитом з боку Китаю і зростанням видобутку в країнах, що не входять до ОПЕК (США, Бразилія, Канада). Поступове відновлення видобутку почалося з квітня 2025 року, воно також передбачає 300 000 барелів збільшення квоти для ОАЕ.

Позиції членів картелю щодо темпів збільшення пропозиції нафти кардинально розділилися, вказує видання.

Саудівська Аравія та ОАЕ наполягають на швидкому збільшенні постачання, намагаючись скористатися поточним попитом та відносно стабільними спотовими цінами. Натомість Росія, Оман та Алжир виступають за обережніший підхід.

Energy Intelligence вказує, що для Росії, чий бюджет зазнає серйозних втрат через падіння цін на нафту, склалася особливо складна ситуація. Ціна на російський сорт Urals впала до $52 за барель у травні — на $15 менше, ніж рік тому. Доходи від нафтогазового експорту скоротилися більш ніж на 35% до $6,5 мільярда.

Додатковий тиск створює підвищення курсу рубля, який досяг дворічного максимуму відносно долара, що знижує вартість експорту в національній валюті. Джерела припускають, що подальше падіння цін або посилення санкцій через ситуацію в Україні можуть зміцнити російський опір прискоренню видобутку.

Аналітики не мають єдиної думки щодо подальшої стратегії групи.

Morgan Stanley прогнозує завершення програми до жовтня, тоді як Goldman Sachs очікує ще одного збільшення в серпні з паузою у вересні через уповільнення попиту.

Energy Intelligence натомість прогнозує більш консервативний сценарій зі збільшенням лише на 137 000 барелів у серпні та подальшою паузою.

Остаточне рішення ОПЕК+ має прийняти 6 липня, коли визначатиметься серпневий рівень видобутку. За словами джерел видання, у разі обвалу цін картель готовий призупинити програму відновлення.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
ОАЕ повністю заборонять одноразовий пластик з 2026 року
Заборона охопить виробництво, імпорт і торгівлю, посилюючи курс країни на екологічність
Економіка
Саудівська Аравія підвищує ціни на нафту для одних і знижує для інших
Головні новини
Політика
Рада Безпеки ООН вперше в історії відвідала Сирію
Делегація зустрілася з президентом аш-Шараа напередодні річниці падіння режиму Асада
Дипломатія
Історичний розворот: Ірак визнав "Хезболлу" та хуситів терористичними організаціями
Багдад заморозив активи проіранських угруповань, виконуючи вимоги США
Близький Схід
Єгипет відкинув заяву Ізраїлю про відкриття КПП "Рафах" лише на виїзд
Каїр наполягає на двосторонньому русі та звинувачує Ізраїль у психологічному тиску
Читайте в розділі
Економіка
Саудівці виявили у себе родовище обсягом 11 тис. тонн золота — потенційно найбільше у світі
Економіка
Британія опублікувала правила для інвесторів у Сирію на тлі зростаючого інтересу
Лондон підтримує інвестиції, але попереджає про високі ризики корупції
Економіка
Ірак хоче передати частку «Лукойла» американським компаніям
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.