ОАЕ продовжують інвестиційну експансію: $50 млрд для Канади

Абу-Дабі розширює інвестиції в Північній Америці, фокусуючись на енергетиці та ШІ

Об'єднані Арабські Емірати інвестують до 50 мільярдів доларів у Канаду. Ця масштабна інвестиційна ініціатива є продовженням стратегії ОАЕ щодо розширення своєї економічної присутності в Північній Америці.

Рішення було схвалено наслідним принцом Абу-Дабі Халедом бін Мохамедом бін Заїдом за дорученням президента ОАЕ. Згідно з угодою, Емірати інвестуватимуть у ключові сектори канадської економіки, зокрема в енергетику, штучний інтелект, логістику та гірничодобувну промисловість.

Цей крок слідує за ще більш амбітною обіцянкою, зробленою президентом ОАЕ Мохамедом бін Заїдом у травні, коли він пообіцяв вкласти 1,4 трильйона доларів в економіку США протягом десяти років. Нова угода з Канадою значно посилює позиції Еміратів як одного з ключових глобальних інвесторів. Для порівняння, на кінець 2024 року загальний обсяг прямих інвестицій ОАЕ в Канаду становив 8,8 мільярда доларів.

Інвестиційна стратегія ОАЕ є не просто спробою диверсифікувати доходи від нафти, а й потужним інструментом геополітичного впливу. Вливаючи десятки мільярдів у стратегічні сектори провідних західних економік, Абу-Дабі не лише отримує доступ до передових технологій (ШІ, енергетика), але й створює міцні економічні зв'язки, які неминуче трансформуються в політичну лояльність.

Вибір секторів для інвестицій — енергетика, ШІ, логістика — вказує на довгострокове бачення. Емірати прагнуть стати лідерами не лише у видобутку вуглеводнів, а й у новій, цифровій та "зеленій" економіці. Партнерство з такими технологічно розвиненими країнами, як США та Канада, дозволяє їм прискорити цей перехід. 

Для Канади та США ці інвестиції є бажаним капіталом, що стимулює економічне зростання. Таким чином, ОАЕ успішно перетворюють своє фінансове багатство на стратегічний актив, що забезпечує їм місце серед найвпливовіших гравців на світовій арені.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Гіркі ліки від ас-Сісі: Президент Єгипту закликає націю до жорсткої економії
Країна стикається зі зростаючим боргом та неминучими структурними реформами
Економіка
Київ будує нові альянси: Сибіга провів переговори з Сирією та Конго
На полях саміту Food from Ukraine Київ зміцнює зв'язки з країнами Глобального Півдня
Дипломатія
Кінець монополії: Трамп озброїть Саудівську Аравію винищувачами F-35
США планують продати Королівству новітні стелс-літаки, що змінить баланс сил
Дипломатія
Зірковий альянс: Саудівська Аравія отримала статус союзника США поза НАТО
Історичне рішення оголосили на вечері в Білому домі
Головні новини
Різне
Президентці ПАРЄ передали звернення трьох провідних чеченських бойових підрозділів
Ключова пропозиція – створити на базі ПАРЄ окрему платформу для діалогу Асамблеї з національно-визвольним рухом тимчасово окупованої Ічкерії
Близький Схід
Демократія під вогнем: муніципальні вибори як останній шанс на єдність Палестини
Палестинська адміністрація намагається повернути контроль над Газою через виборчий процес
Політика
Ультиматум Трампа перетасував карти в Іраку: шиїти шукають заміну проіранському фавориту
Дональд Трамп ветував кандидатуру проіранського політика Нурі аль-Малікі
Читайте в розділі
Політика
Ультиматум Трампа перетасував карти в Іраку: шиїти шукають заміну проіранському фавориту
Дональд Трамп ветував кандидатуру проіранського політика Нурі аль-Малікі
Політика
Дипломатичний глухий кут: переговори США та Ірану в Пакистані опинилися на межі повного краху
Вашингтон та Тегеран відмовляються від компромісів на тлі триваючої блокади
Політика
Україна та Азербайджан зміцнюють оборонний альянс: підсумки візиту Зеленського до Баку
Володимир Зеленський та Ільхам Алієв підписали 6 стратегічних документів
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.