Морський відпочинок у Туреччині цього літа під загрозою: розглянемо причини

Пляжі знаменитих курортів Туреччини захоплює так звана "морська слина". Цей малоприємний слиз (це сірий та липкий шар, який повністю покриває поверхню води, а пізніше випадає в осад і покриває морське дно) ставить під загрозу не лише туризм, а й екосистему країни.
Зокрема ця проблема знову загострилася на узбережжі Мармурового моря.
Професор Мустафа Сари зробив фотографії слизу біля порту Ердек – найпопулярнішого місця відпочинку туристів на Мармуровому морі. Він заявив, що "морська слина" може знову масово вкрити поверхню цього моря з настанням тепла.
"Рибальство сильно постраждало у Мармуровому морі за останні шість місяців. Тепер коли слиз починає підійматися на поверхню, почне страждати і туризм", – описав ситуацію професор Мустафа Сари.
Слід зазначити, що вперше цей слиз виявили у 2008 році. А у 2021-му він став серйозною проблемою для туризму Туреччини, коли вперше покрив всю поверхню Мармурового моря.
Мустафа Сари закликав "владу і заможних" повернутися до плану дій з порятунку Мармурового моря, який був підписаний ще тоді.
"Мармурове море взяло на себе стільки навантаження, скільки може винести, і з більшим воно просто впоратись не може",
– сказав експерт.
За словами вчених, у появі цього слизу винні самі люди. Тобто добрива, які потрапляють у воду внаслідок людської діяльності, і викликають підвищення співвідношення азоту і фосфору. Через це мікроорганізми, переважно вид фітопланктону, бурхливо розмножуються, виходять на поверхню моря, і після чого масово гинуть.
Слиз, який внаслідок цього виникає, не тільки виглядає неприємно, а й шкодить екосистемі. Зокрема він вбиває мідії, устриці та корали на морському дні.
Слід зазначити, що туризм в Туреччині влітку 2025 року і без того очікується складним через високу інфляцію та зниження кількості відпочивальників.