Масштабні лісові пожежі загрожують турецьким містам, спричиняючи евакуацію та руйнування

Тижнями палаючі ліси в Туреччині змусили сотні людей покинути свої домівки, а влада бореться з рекордно високими температурами

Лісові пожежі, що тижнями охоплюють Туреччину, рано в неділю загрожували четвертому за величиною місту країни, змусивши сотні людей покинути свої домівки. Нічні пожежі в лісистих горах, що оточують Бурсу на північному заході Туреччини, швидко поширилися, осяявши червоним сяйвом нічне небо над східними передмістями міста.

Офіс губернатора Бурси в недільній заяві повідомив, що 1765 осіб були безпечно евакуйовані з сіл на північному сході, в той час як понад 1100 пожежників боролися з полум'ям. Шосе, що з'єднує Бурсу зі столицею Анкарою, було закрито через палаючі навколишні ліси. Орхан Сарібал, опозиційний парламентар від провінції, назвав побачене "апокаліпсисом".

До ранку ослаблення вітрів принесло деяке полегшення пожежникам, які продовжували зусилля з приборкання полум'я. Однак телевізійні кадри виявили попелястий ландшафт там, де раніше були ферми та соснові ліси.

Туреччину щодня з кінця червня охоплюють десятки лісових пожеж. Міністр лісового господарства Ібрагім Ямуклі заявив, що пожежні бригади по всій країні в суботу зіткнулися з 76 окремими займаннями. Пожежі посилюються несезонно високими температурами, сухою погодою та сильними вітрами.

Генеральний директорат метеорології повідомив, що в п'ятницю в південно-східній провінції Ширнак була зафіксована найвища температура в Туреччині – 50,5°C (122,9°F). Найвищі температури для липня були зафіксовані ще в 132 інших місцях, додав він. Ямуклі зазначив, що північний захід країни перебуває під найбільшою загрозою, включаючи Карабук, де лісові пожежі тривають з вівторка.

За останні тижні загинуло тринадцять людей, включаючи 10 волонтерів-рятувальників та лісників, загиблих у середу під час пожежі в Ескішехірі на заході Туреччини. Міністр юстиції Їлмаз Тунч повідомив пізно в суботу, що прокурори розслідували пожежі в 33 провінціях з 26 червня, додавши, що проти 97 підозрюваних було розпочато судові дії.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Економіка
Саудівська Аравія підписала оборонні угоди з Туреччиною для локалізації виробництва
SAMI уклала угоди з турецькими Nurol Makina, FNSS та Aselsan для розвитку військової промисловості КСА
Різне
Греція погрожує заблокувати доступ Туреччини до оборонного фонду ЄС
Різне
У Саудівській Аравії помер "сплячий принц", який провів у комі понад 20 років
Дипломатія
Туреччина та Британія підписали угоду щодо винищувачів Eurofighter Typhoon
Туреччина на крок ближче до придбання Eurofighter Typhoon після підписання меморандуму з Британією
Головні новини
Різне
Ізраїль готується розгорнути свою військову базу в Сомаліленді
Невизнана республіка відкриває двері для ізраїльської мілітаризації Червоного моря
Економіка
ОАЕ нарощують видобуток нафти до 5 млн барелів на добу після виходу з ОПЕК
Абу-Дабі інвестує мільярди доларів в енергетичну незалежність від квот
Дипломатія
Саудівська Аравія та Пакистан зміцнюють стратегічне партнерство для стабілізації регіону
Шахбаз Шаріф і Мухаммед бін Салман узгодили спільну дипломатичну лінію
Читайте в розділі
Різне
Ізраїль готується розгорнути свою військову базу в Сомаліленді
Невизнана республіка відкриває двері для ізраїльської мілітаризації Червоного моря
Різне
Саудівська Аравія закликає ООН до жорсткого етичного регулювання штучного інтелекту
Посол Ер-Ріяда виступив в ООН від імені всього арабського світу щодо безпеки технологій
Різне
Понад 200 тисяч сирійських біженців добровільно повернулися додому з Йорданії
ООН фіксує масове повернення сирійців на тлі політичної стабілізації
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.