Кількість жертв землетрусу в Марокко сягнула майже 2700

У Марокко вже відомо про щонайменше 2681 загиблого внаслідок потужного землетрусу, який сколихнув цю північноафриканську країну ввечері 8 вересня.

Про нові дані повідомило агентство AFP з посиланням на Міністерство внутрішніх справ країни.

Як пише Morocco World News, кількість поранених, за останніми оцінками, зросла до щонайменше 2476 людей.

Більшість смертей припали на провінцію Аль-Хауз, де був епіцентр землетрусу — це неподалік стародавнього міста Марракеш, яке також постраждало від стихійного лиха.

Марокканська влада та волонтери продовжують докладати зусилля щодо ліквідації наслідків. Низка країн запропонували свою допомогу Марокко. Наприклад, Іспанія, Велика Британія та Катар відправили до постраждалої країни своїх спеціалістів із пошуку та порятунку людей. А Сполучені Штати направили до Марокко групу експертів із питань катастроф для оцінки ситуації.

Напередодні повідомлялося, що у віддалених селах досі тривають пошуки зниклих безвісти. Рятувальникам важко дістатися до найбільш постраждалих сіл у Високому Атласі, скелястому гірському масиві, де поселення розкидані і багато будинків зруйновані.

Він стався пізно ввечері 8 вересня в горах Високий Атлас у Марокко. За даними Геологічної служби США, землетрус, попередньо, мав магнітуду 6,8 бала, поштовхи тривали кілька секунд. Повторний поштовх магнітудою 4,9 стався через 19 хвилин.

Епіцентр підземних поштовхів був поблизу міста Ігіл у провінції Аль-Хауз — приблизно за 70 кілометрів на південь від Марракеша.

Великої шкоди зазнала й культурна спадщина Марокко: зокрема стало відомо про руйнацію історичної ​​мечеті XII століття. Підземні поштовхи також пошкодили частину старого міста Марракеша, яке входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У Північній Африці землетруси трапляються порівняно рідко. Вважається, що цей землетрус був найсильнішим зареєстрованим у гірському регіоні за всю історію.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
У Марокко через потужний землетрус загинули понад 1000 людей
Головні новини
Іслам в Україні
Шейх Рустам Гафурі йде з Духовного управління мусульман України
Шейх Рустам Гафурі йде з Духовного управління мусульман України
Політика
Суданська армія висунула жорсткі умови для прийняття американського мирного плану
Уряд вимагає від бойовиків повного виведення сил із захоплених міст
Економіка
Ірак збереже членство в ОПЕК попри суперечки щодо квот на видобуток нафти
Багдад готується оголосити про економічне партнерство зі США
Читайте в розділі
Різне
Угода про роззброєння Хезболли провокує глибокий розкол та загрозу громадянської війни в Лівані
Суспільство поляризоване через американський план мирного врегулювання з Ізраїлем
Різне
Сирійські спецслужби затримали терористичну групу після вибухів у Дамаску
Влада обіцяє розкрити всі зв'язки організаторів замаху найближчим часом
Різне
Йорданія закупила 60 тис тонн ячменю для зміцнення продовольчої безпеки
Державне агентство із закупівель зерна провело успішний міжнародний тендер
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.