У Києві відбулося урочисте відкриття скверу імені імама Шаміля

4 лютого 2026 року, на день 155 роковин від дня смерті  у Києві відбулося урочисте відкриття скверу імені імама Шаміля. Про це на своїй сторінці у Фейсбук написав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.


Цій знаковій події передували дворічна робота та зусилля Всесвітнього конгресу народів Дагестану, який очолює учасник російсько-української війни, президент Всеукраїнського конгресу народів Дагестану та президент Федерації професійного кікбоксингу України К-1 Ахмед Ахмадов.

Імам Шаміль — видатна історична постать, духовний лідер і символ боротьби за свободу, гідність та незалежність не лише народів Дагестану. Його образ є знаковим для народів Кавказу й має глибоке символічне значення в контексті спільної історії боротьби за право на свободу, самовизначення та збереження національної ідентичності.

На відкритті скверу виступив Рефат Чубаров. Він зазначив, що київська громада в особі депутатів міської ради та міського голови виявила глибоку повагу до народів Дагестану та чеченського народу, присвоївши скверу ім’я символу спротиву народів Кавказу Російській імперії — імама Шаміля.


Водночас це ім’я проводить пряму паралель і встановлює глибокий зв’язок між боротьбою народів Кавказу, інших поневолених народів Росії та сьогоднішнім героїчним спротивом української нації й Української держави рашизму, який намагається відродити імперію.


Але тепер ніхто цього не дозволить: саме тому в лавах Збройних сил України пліч-о-пліч з українцями воюють представники різних національностей поневолених народів Росії.


Немає жодних сумнівів: Україна переможе, поневолені народи здобудуть свободу, а російські варвари відступлять у свої болота, де перебуватимуть доти, доки не навчаться жити в мирі та злагоді з усіма народами.
 

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Меджліс кримськотатарського народу розкритикував проєкт «мирного плану»
Политика
Чубаров озвучив думку татар щодо статусу Криму
Головні новини
Близький Схід
Іранські бойовики атакували комерційні судна в стратегічній Ормузькій протоці
Зухвалий ракетний удар Тегерана ставить під загрозу світову торгівлю
Дипломатія
Ізраїль та Ліван проведуть мирні переговори у Римі на тлі крихкого припинення вогню
Посли двох країн зустрінуться в Італії для обговорення деескалації конфлікту
Різне
Єменська армія готується дати рішучу відсіч новим провокаціям хуситів
Збройні сили країни різко засудили пряме військове втручання Ірану
Читайте в розділі
Різне
Єменська армія готується дати рішучу відсіч новим провокаціям хуситів
Збройні сили країни різко засудили пряме військове втручання Ірану
Різне
Ізраїль потрапив до чорного списку ООН через звинувачення у сексуальному насильстві
Рішення викликало різку критику з боку ізраїльських дипломатів
Різне
Масові арешти в Анкарі: поліція жорстко розігнала протести проти саміту НАТО
Турецька влада затримала лівих активістів напередодні зустрічі альянсу
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.