Ізраїль знову відкрив перехід Керем-Шалом для допомоги Газі

КПП відновив роботу після добової блокади, але Рафах залишається закритим

Ізраїльський прикордонний перехід Керем-Шалом у понеділок знову відкрився для ввезення гуманітарної допомоги до Гази. Це сталося через день після того, як Ізраїль закрив його, звинувативши ХАМАС у порушенні чинного перемир'я.

За словами ізраїльського військового чиновника, допомога проходить через Керем-Шалом "у повній відповідності до підписаної угоди". Водночас він додав, що перехід Рафах на кордоні з Єгиптом "залишатиметься закритим до подальшого повідомлення".

ХАМАС, зі свого боку, заперечив порушення угоди про перемир'я та звинуватив у цьому Ізраїль.

Короткочасне закриття та швидке відкриття переходу Керем-Шалом є яскравим прикладом "війни нервів", що триває між Ізраїлем та ХАМАС навіть під час перемир'я. Закривши КПП, Ізраїль продемонстрував свою готовність негайно використовувати гуманітарну допомогу як важіль тиску у відповідь на будь-які ймовірні порушення. 

Швидке відновлення його роботи може свідчити або про успішне втручання посередників (США, Єгипет), або про те, що сам Ізраїль не зацікавлений у повній зупинці процесу на даному етапі. Однак блокування Рафаха — єдиного переходу, не контрольованого Ізраїлем, — є чітким сигналом, що Тель-Авів має намір зберігати повний контроль над усіма потоками, що надходять до Гази.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Трамп намагається врятувати мир: президент США звинуватив "бунтівників" у ХАМАС у зриві перемир'я
Крихка угода пройшла перше серйозне випробування після відновлення насильства та тимчасового блокування допомоги
Політика
Єгипет може очолити міжнародні сили в Газі за планом США
Багатонаціональний контингент має забезпечити безпеку та роззброєння ХАМАС
Близький Схід
Крихке перемир'я луснуло: Ізраїль завдає нових ударів по Газі
Сторони звинувачують одна одну в порушеннях на тлі суперечки про тіла заручників
Відео
Останній шанс для Гази: головний редактор "Україна по-арабськи" Мохаммад Фараджаллах аналізує мирний план Трампа
Що стоїть за пропозицією США, та чи є у неї шанс на успіх?
Головні новини
سياسة
زيلينسكي يعين ميخايلو دراباتي قائداً عاماً جديدا للقوات المسلحة الأوكرانية خلفا للجنرال أولكسندر سيرسكي
القوات المسلحة الأوكرانية تأسر 64 عسكرياً روسياً
Політика
Президент Азербайджану заявив про таємну зустріч Німеччини та РФ щодо завершення війни в Україні
Близький Схід
Сирія стає головним енергетичним хабом Близького Сходу через блокаду Ормузької протоки
Дамаск заробляє мільйони на транзиті іракської нафти до європейських ринків
Читайте в розділі
Близький Схід
Сирія стає головним енергетичним хабом Близького Сходу через блокаду Ормузької протоки
Дамаск заробляє мільйони на транзиті іракської нафти до європейських ринків
Близький Схід
Пакистан та Катар запропонували 10-денне перемир'я для порятунку переговорів між США та Іраном
Посередники закликають Вашингтон та Тегеран негайно повернутися до мирного діалогу
Близький Схід
Провокація в небі Ємену: Тегеран порушив суверенітет країни задля транспортування хуситів
Іранський борт демонстративно проігнорував заборону та здійснив посадку на єменському узбережжі
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.