Ізраїль та США погрожують знищити ракетну програму Ірану

Нетаньягу та Трамп застерегли Тегеран від відновлення ядерних об'єктів

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу заявив, що країна не дозволить Ірану відновити свою програму балістичних ракет та ядерні розробки. Ця заява прозвучала на тлі повідомлень про спроби Тегерана відбудувати військові потужності, які були значно пошкоджені під час масштабного збройного конфлікту в червні минулого року.

Дональд Трамп підтримав позицію ізраїльського лідера, пообіцявши повністю ліквідувати іранський військовий потенціал, якщо загроза знову зростатиме. За словами президента США, нова відповідь Вашингтона може бути значно потужнішою за попередні авіаційні удари. При цьому американський лідер припустив, що Іран все ще може бути зацікавлений у новій угоді щодо ядерної програми.

Паралельно з військовою напругою, Нетаньягу звернув увагу на складну внутрішню ситуацію в Ірані. Масові протести, що розпочалися через економічну кризу та стрімке зростання цін, охопили великі міста і переросли у серйозні політичні вимоги.

Ізраїльський лідер публічно висловив солідарність із протестувальниками. Він назвав цей період вирішальним моментом, коли іранський народ має можливість взяти долю у власні руки та досягти свободи і справедливості.

Жорстка риторика лідерів Ізраїлю та США свідчить про початок нового етапу тиску на Тегеран. Поєднання прямих військових погроз із публічною підтримкою внутрішніх протестів є частиною стратегії дестабілізації режиму. Ізраїль розглядає ракетну програму Ірану як екзистенційну загрозу, яку необхідно нейтралізувати до моменту її повного відновлення.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Сирія та Ізраїль розпочали переговори про деескалацію та повернення до кордонів 1974 року
Дамаск вимагає виведення ізраїльських військ та відновлення суверенітету
Різне
The Times: Верховний лідер Ірану готовий втекти до Москви
Близький Схід
Ізраїль відмовляється допустити міжнародні ЗМІ в Газу, посилаючись на безпеку
Генпрокуратура виступає проти незалежного доступу журналістів до зруйнованого анклаву
Економіка
"Подачка" від режиму: Іран запропонував громадянам по $7 на місяць, щоб зупинити протести
Влада намагається "збити" хвилю невдоволення мізерними виплатами
Головні новини
Іслам в Україні
Шейх Рустам Гафурі йде з Духовного управління мусульман України
Шейх Рустам Гафурі йде з Духовного управління мусульман України
Політика
Суданська армія висунула жорсткі умови для прийняття американського мирного плану
Уряд вимагає від бойовиків повного виведення сил із захоплених міст
Економіка
Ірак збереже членство в ОПЕК попри суперечки щодо квот на видобуток нафти
Багдад готується оголосити про економічне партнерство зі США
Читайте в розділі
Різне
Угода про роззброєння Хезболли провокує глибокий розкол та загрозу громадянської війни в Лівані
Суспільство поляризоване через американський план мирного врегулювання з Ізраїлем
Різне
Сирійські спецслужби затримали терористичну групу після вибухів у Дамаску
Влада обіцяє розкрити всі зв'язки організаторів замаху найближчим часом
Різне
Йорданія закупила 60 тис тонн ячменю для зміцнення продовольчої безпеки
Державне агентство із закупівель зерна провело успішний міжнародний тендер
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.