Історичний декрет у Дамаску: Сирія офіційно визнала права курдів

Президент аш-Шараа повернув курдському населенню громадянство та визнав їхню мову

Президент Сирії Ахмед аш-Шараа видав безпрецедентний указ, яким офіційно визнав курдське населення невід’ємною частиною сирійського народу. Документ закріплює культурну та лінгвістичну ідентичність курдів як важливий складник національної ідентичності країни. Декрет офіційно визнає курдську мову та передбачає повне відновлення сирійського громадянства для всіх представників цієї громади.

Цей крок привітав президент Іракського Курдистану Нечірван Барзані, назвавши його фундаментальним кроком до побудови нової демократичної Сирії. Він наголосив на важливості створення держави, де кожна спільнота почуватиметься захищеною від дискримінації. Рішення було оприлюднене після кривавих зіткнень в Алеппо, що змусили тисячі людей залишити свої домівки та призвели до численних жертв.

Визнання прав курдів є вимушеним, але стратегічно важливим маневром Дамаска задля стабілізації країни після падіння режиму Асада. Нова влада намагається знайти компроміс із курдською автономією, аби уникнути повномасштабної громадянської війни за етнічною ознакою. Повернення громадянства та легалізація мови мають стати фундаментом для інтеграції курдських територій до єдиної сирійської держави.

Проте успіх цієї ініціативи залежатиме від реального впровадження указу на місцях. Після нещодавнього силового витіснення курдських сил з Алеппо довіра між сторонами залишається вкрай низькою. Для арабського світу та сусідніх держав, зокрема Іраку та Туреччини, така політика Сирії є сигналом про намір Дамаска стати центром тяжіння для всіх своїх громадян, попри релігійні чи етнічні відмінності.

Тільки повна інклюзивність може гарантувати Сирії тривалий мир та відбудову. Якщо цей декрет не залишиться лише на папері, він може стати прикладом для всього Близького Сходу у вирішенні застарілих етнічних конфліктів. Водночас це виклик для тих сил, що звикли використовувати курдське питання для дестабілізації регіону Арабської затоки та прикордонних зон.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Близький Схід
Ірак повертає контроль над стратегічними військовими об’єктами США
Багдад відновлює суверенітет над ключовими базами на тлі виведення американських військ
Політика
США намагаються запобігти повномасштабній війні між Дамаском та курдами
Вашингтон закликає сторони повернутися до переговорів на тлі кривавих зіткнень
Економіка
Йорданія та Ірландія зміцнюють зв’язки задля стабільності на Близькому Сході
Король Абдалла II закликав до дотримання миру в Газі та попередив про ризики на Західному березі Палестини
Близький Схід
Ескалація на сході Алеппо: Сирія відкриває гуманітарний коридор та стягує війська
Дамаск вимагає від курдських сил SDF відступити за Євфрат
Головні новини
Економіка
Економічний прорив: Велика Британія першою з країн G7 уклала масштабну торговельну угоду з РСАДЗ
Лондон очікує щорічний приріст економіки на рівні п'яти мільярдів доларів
Політика
Сирія отримала історичне запрошення на саміт G7: Ахмед Аль-Шараа представить Дамаск у Франції
Сирія вперше за п'ятдесят років увійде до кола найвпливовіших держав світу
Дипломатія
Вашингтон висунув Ірану жорстку умову: морський рекет унеможливить будь-яку мирну угоду
Марко Рубіо назвав іранські збори в Ормузькій протоці незаконним шантажем усього світу
Читайте в розділі
Політика
Сирія отримала історичне запрошення на саміт G7: Ахмед Аль-Шараа представить Дамаск у Франції
Сирія вперше за п'ятдесят років увійде до кола найвпливовіших держав світу
Політика
Британія та Сирія готують план масового повернення біженців додому
Дамаск та Лондон узгодили практичні кроки щодо безпечної репатріації сирійців
Політика
Трамп підтвердив непохитність безпекових гарантій США для Бахрейну
Американський лідер відзначив стійкість Манами перед обличчям іранської агресії
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.