Іранські петрогліфи опинилися на межі зникнення через промисловість

Різьблення на камені вважається одним із найдавніших видів мистецтв. Ним володіли представники різних культур та цивілізацій. Вирізані на камені знаки прийнято називати петрогліфами. Одні з найдавніших наскельних написів можна побачити у Теймареху. Вони знаходяться на межі зникнення через видобуток корисних копалин, пише Arkeonews.
Стародавні люди використовували петрогліфи як спосіб збереження інформації. З їхньою допомогою вони передавали накопичені знання наступним поколінням. По суті, петрогліфи є прабатьками сучасних алфавітів.

У Теймареху налічується близько 21 тис. петрогліфів. Вони проливають світло на доісторичне минуле Ірану. Петрогліфи розкидані більш ніж по 30 археологічним ділянкам, сукупна площа яких перевищує 50 квадратних кілометрів. Найстаріші наскельні малюнки знаходяться в Мазаєні та Кейду. На скелях зображені сцени бойових мистецтв, кедри, сосни, пшениця, каравани верблюдів та ін. Вік окремих петрогліфів становить 40 000 років.

Загрозу для стародавніх наскельних написів представляють шахти з видобутку кремнезему, що використовується у сталеливарній та скляній промисловості. Три шахти вдалося зупинити. Ще дві продовжують працювати.