Іран вручив ноту протесту Україні

Міністерство закордонних справ Ірану вручило ноту протесту тимчасовому повіреному у справах України в Тегерані через "необгрунтовані коментарі"деяких українських посадовців щодо подій на Близькому Сході. Про це йдеться в заяві іранського відомства, яку опублікували 29 червня.  

"Підтримуючи воєнну агресію сіоністського режиму, українські посадовці фактично проігнорували міжнародно-правові зобов'язання України щодо дотримання принципів і цілей Статуту Організації Об'єднаних Націй і чотирьох Женевських конвенцій, а також підтвердили жахливі злочини, скоєні ізраїльським режимом апартеїду, що тягне за собою міжнародну відповідальність уряду України", – наголосили в іранському МЗС.  

У релізі вказано, що представника України повідомили про ймовірні "наслідки неодноразових ворожих і провокаційних позицій українського режиму щодо Ірану", підкресливши, що він обіцяв якайшвидше передати ноту протесту українському уряду.

22 червня США завдали ударів по трьох ядерних об'єктах Ірану у Фордо, Натанзі й Ісфахані, уперше в історії застосувавши 13-тонні бомби. У відповідь Іран 23 червня завдав ракетного удару по військово-повітряній базі Сполучених Штатів "Аль-Удейд" у Катарі. Трамп назвав цю відповідь "дуже слабкою".

Міністр закордонних справ Ірану Аббас Аракчі засудив атаку США й заявив про "право на законну відповідь для захисту свого суверенітету, інтересів і народу".

Міністерство закордонних справ України опублікувало позицію України щодо удару США по ядерних об'єктах Ірану, заявивши, що до американської атаки призвела агресивність Тегерану. 
 

Поділитися публікацією:
Читайте також
Дипломатія
МАГАТЕ: Іран знову може збагачувати уран "за лічені місяці"
Голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі вважає, що Тегеран може швидко відновити виробництво збагаченого урану
Головні новини
Різне
Безжальна війна в Судані: Африканський Союз засуджує "зростаючі звірства" проти цивільних
Голова АС заявив про "зростаючі звірства", закликавши до негайного перемир'я
Близький Схід
Катар та Єгипет вимагають виведення військ Ізраїлю та введення міжнародних сил у Газу
Посередники наполягають на переході до другого етапу мирного плану
Різне
Абу-Дабі посилює боротьбу з перенаселенням житла: штрафи до $13,6 тисяч
Влада попереджає про ризики для безпеки та здоров'я, проводячи масові інспекції
Читайте в розділі
Дипломатія
РСАД засудила заяви Ірану щодо суверенітету Бахрейну, ОАЕ та родовища Дурра
Країни Затоки звинуватили Тегеран у поширенні неправдивих тверджень
Дипломатія
Україна та ОАЕ поглиблюють співпрацю у сфері біотехнологій та медицини майбутнього
Посол України Олександр Балануца зустрівся з провідним спеціалістом з регенеративної медицини
Політика
Єгипет намагається врятувати ядерну угоду з Іраном після її зриву
Каїр прагне запобігти ескалації після того, як Тегеран розірвав співпрацю з МАГАТЕ
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.