Іран стверджує, що отримав доступ до секретних даних про ядерну та оборонну інфраструктуру Ізраїлю

Державні ЗМІ повідомляють про «чутливу» розвідінформацію, здобуту внаслідок таємної операції

Іранське державне телебачення в суботу заявило, що іранські спецслужби отримали доступ до великого обсягу стратегічної та чутливої інформації, пов’язаної з ядерними об’єктами та оборонними планами Ізраїлю. У повідомленні наголошується, що Тегеран нібито має у своєму розпорядженні тисячі документів, зображень і відеозаписів, включаючи матеріали щодо ізраїльської ядерної інфраструктури.

Як стверджується, ця інформація була отримана внаслідок секретної операції й передана до Ірану захищеними каналами. Згодом документи нібито були детально проаналізовані іранською владою. Подробиць щодо джерел, методів отримання або змісту документів державне телебачення не оприлюднило.

Ні спецслужби Ірану, ні інші державні ЗМІ поки офіційно не прокоментували ці заяви. Водночас повідомлення з’явилося на тлі подальшого загострення конфлікту між Іраном та Ізраїлем, які вже багато років ведуть взаємну приховану й відкриту боротьбу, включаючи кібератаки, диверсії та вбивства.

Тегеран регулярно звинувачує Ізраїль у причетності до ліквідацій іранських ядерних учених. У свою чергу, Ізраїль вважає Іран головною загрозою в регіоні й звинувачує його у підтримці воєнізованих угруповань, що діють проти ізраїльських інтересів у різних країнах.

Західні держави на чолі зі США та Ізраїлем, які вважають Іран головним противником і підозрюють його у прагненні створити ядерну зброю, різко критикують іранську ядерну програму. Іран, натомість, наполягає, що його розробки мають виключно мирний характер і відповідають нормам Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

Повідомлення про витік з’явилося на тлі чергового витка напруженості навколо іранської ядерної програми, щодо якої тривають періодичні переговори між Тегераном і Вашингтоном. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу неодноразово заявляв про готовність завдати превентивних ударів по ядерній інфраструктурі Ірану.

Зазначимо, що Іран з 1979 року офіційно не визнає існування Ізраїлю та активно підтримує палестинський опір, що також загострює напруженість між двома країнами — особливо на тлі триваючої війни в Секторі Гази.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
В Ірані розширили заборону на вигул собак у громадських місцях
Влада посилається на громадський порядок, здоров’я та релігійні норми
Політика
Тисячі людей у Тель-Авіві вийшли на протест із вимогою звільнити заручників і припинити війну
На тлі зростаючих втрат ізраїльтяни вимагають угоди та повернення викрадених
Політика
Ізраїль підтримує антихамасівські збройні угруповання в Газі: що відомо
На тлі гуманітарної кризи в анклаві зростає вплив проізраїльських міліцій, яких звинувачують у мародерстві
Різне
Іран отримує з Китаю матеріали для сотень балістичних ракет
Головні новини
Політика
Президент Сирії аш-Шараа підтримав ОАЕ на тлі іранської агресії
Дамаск офіційно засудив удари Тегерана по арабських країнах
Різне
У США та Ізраїлі заявили про ліквідацію очільника розвідки КВІР
Генерал-майор Маджид Хадемі загинув під час ранкового авіаудару коаліції
Економіка
ОПЕК+ символічно збільшує квоти на нафту попри блокаду Ормузької протоки
Організація сигналізує про готовність стабілізувати ринок після завершення війни
Читайте в розділі
Різне
У США та Ізраїлі заявили про ліквідацію очільника розвідки КВІР
Генерал-майор Маджид Хадемі загинув під час ранкового авіаудару коаліції
Різне
Іран встановив світовий антирекорд тривалості цифрової блокади
Тегеран утримує країну в інформаційному вакуумі протягом двох третин року
Різне
Ізраїльські військові знищили систему спостереження миротворців ООН у Лівані
ЦАХАЛ зруйнував камери та пошкодив штаб-квартиру міжнародної місії в Накурі
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.