Ірак припиняє експорт нафти з Курдистану

Ірак призупинив експорт нафти з напівавтономного регіону Курдистан і північних родовищ Кіркук обсягом 450 тис. барелів на день (б/д), повідомляє Reuters.

Рішення призупинити постачання нафти стосується справи 2014 року, коли Багдад стверджував, що Туреччина порушила спільну угоду, дозволивши регіональному уряду Курдистану (КРГ) експортувати нафту трубопроводом до турецького порту з Джейхана. Багдад вважав цей експорт незаконним. Міжнародна торгова палата винесла рішення на користь Іраку в четвер, Міністерство нафти Іраку підтвердило в суботу, і Туреччина повідомила Іраку, що поважатиме рішення арбітражу.

Представники турецького судноплавства повідомили іракським працівникам центру експорту нафти «Джейхан», що жодному судну не буде дозволено завантажувати курдську нафту без дозволу уряду Іраку, повідомляє Reuters. Тоді Туреччина припинила прокачування іракської нафти з нафтопроводу «Джейхан». У суботу Ірак також припинив викачування нафти зі свого боку трубопроводу, який іде від північних нафтових родовищ Кіркука.

Агентство Reuters повідомило, що делегація Міністерства нафти Іраку незабаром вирушить до Туреччини, щоб зустрітися з представниками енергетики для узгодження нового механізму експорту нафти з північного Іраку відповідно до арбітражного рішення.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Економіка
Туреччина заборонила транзит до Росії санкційних товарів через територію країни, – Bloomberg
Різне
За жертви під час землетрусу в Туреччині дадуть відповідь близько тисячі людей
Головні новини
Економіка
Туреччина зупинила всю торгівлю з Ізраїлем
Різне
Арабська рада в Україні та Хмельницька обласна рада обговорили шляхи співпраці
Різне
Саудівська Аравія розробляє найбільший аеропорт у світі
Читайте в розділі
Економіка
Туреччина зупинила всю торгівлю з Ізраїлем
Економіка
Туреччина обмежує експорт до Ізраїлю до припинення вогню в Газі
Економіка
Євросоюз планує прискорити надання фінансової допомоги Єгипту
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.