Хто замінить миротворців ООН на півдні Лівану після завершення їхньої місії?

Бейрут шукає нових гарантів безпеки на тлі неминучого виведення сил UNIFIL

Уряд Лівану розпочав активний пошук альтернативних форматів міжнародної присутності на півдні країни у зв'язку з наближенням дати виведення миротворців UNIFIL. Офіційний Бейрут проводить інтенсивні консультації з іноземними партнерами, щоб запобігти створенню небезпечного вакууму безпеки на кордоні з Ізраїлем.

До завершення багаторічної місії ООН залишається всього сім місяців, а мандат "блакитних шоломів" остаточно спливає 31 грудня 2026 року. Відповідне рішення про припинення операції було ухвалене Радою Безпеки ООН ще в серпні минулого року через кардинальну зміну геополітичної ситуації.

Ситуація ускладнюється тим, що ізраїльська армія вже створила власну буферну зону глибиною до 10 кілометрів на території Лівану. Масштабні руйнування прикордонних селищ та постійна присутність військ ЦАХАЛ роблять південні регіони вкрай вразливими для подальшої ескалації.

Миротворчий контингент UNIFIL забезпечував стабільність у регіоні ще з березня 1978 року, виконуючи роль критичного буфера між ворогуючими сторонами. Протягом десятиліть місія неодноразово адаптувалася до нових викликів, проте зараз її подальше перебування визнано недоцільним.

Ліквідація місії ООН у найбільш критичний момент ізраїльської окупації фактично залишає Ліван наодинці з воєнною потугою Тель-Авіва. Поки Бейрут сподівається на нових закордонних патронів, відсутність дієвого нейтрального посередника лише розв'язує руки радикалам з обох сторін, перетворюючи південь країни на зону перманентної війни без жодних міжнародних правових стримувань.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Дипломатія
США та країни Арабської затоки готують нову резолюцію Радбезу ООН щодо розблокування Ормузької протоки
Вашингтон вимагає від Тегерана припинити мінування та незаконні збори на морі
Дипломатія
Президент Лівану відкинув пропозицію США про негайну зустріч із Нетаньягу
Джозеф Аун вимагає припинення ізраїльських ударів як умову для діалогу
Політика
Хезболла відкрито саботує мирний діалог Лівану з Ізраїлем заради інтересів Ірану
Бойовики погрожують зірвати будь-які результати дипломатичних зусиль Бейрута
Близький Схід
Ізраїль примусово виселяє мешканців 11 селищ південного Лівану під приводом воєнних операцій
Тель-Авів продовжує тактику звільнення територій для майбутньої анексії
Головні новини
Дипломатія
Пентагон просить мільярди для ліванської армії заради примусового роззброєння Хезболли
Командувач CENTCOM назвав ліквідацію військового потенціалу бойовиків надскладним завданням
Політика
КВІР розблокував прохід для китайських суден через Ормузьку протоку
Іран дозволив транзит понад тридцяти кораблів після погодження спеціальних протоколів
Економіка
ОАЕ подвоять експорт нафти в обхід Ормузької протоки до 2027 року
Абу-Дабі прискорює будівництво стратегічного трубопроводу через загрозу іранської блокади
Читайте в розділі
Політика
КВІР розблокував прохід для китайських суден через Ормузьку протоку
Іран дозволив транзит понад тридцяти кораблів після погодження спеціальних протоколів
Політика
Парламент Іраку затвердив уряд Алі Аль-Заїді після місяців політичного паралічу
Новий кабінет міністрів розпочинає роботу під пильним наглядом Вашингтона
Політика
Курдське замирення в заручниках регіонального хаосу: чому Анкара та РПК зупинили діалог
Сторони відмовляються від рішучих кроків на тлі нової нестабільності на Близькому Сході
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.