Хаменеї сумнівається в успіху ядерних переговорів зі США

Лідер Ірану заявив, що обговорення не дадуть результату, але збагачення урану триватиме

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї висловив сумніви щодо результативності ядерних переговорів зі США, заявивши, що вони, найімовірніше, не приведуть до жодних домовленостей. Він наголосив, що заперечення права Ірану на збагачення урану є «серйозною помилкою».

З квітня Іран і США провели чотири раунди переговорів за посередництва Оману. Наступна зустріч запланована на 11 травня. Тегеран назвав переговори «складними, але корисними», тоді як США заявили, що результати є обнадійливими.

Іран збагачує уран до рівня 60%, що значно перевищує ліміт у 3,67%, встановлений у ядерній угоді 2015 року, але все ще нижчий за рівень, необхідний для створення ядерної зброї. США та їхні союзники вважають, що Іран прагне створити ядерну зброю, однак іранська сторона наполягає на мирному характері своєї програми.

Головний іранський переговорник і міністр закордонних справ Аббас Аракчі підкреслив, що збагачення урану триватиме незалежно від підсумків переговорів. Представник США Стів Віткофф у відповідь заявив, що навіть мінімальний потенціал для збагачення є неприйнятним.

Зазначимо, що ядерна програма Ірану залишається ключовим джерелом напруженості у відносинах із Заходом, особливо після виходу США з ядерної угоди у 2018 році.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
США пригрозили позбавити Ізраїль допомоги через війну в секторі Газа, - WP
Політика
Іран попереджає про провал ядерних переговорів у разі тиску США
Тегеран відкидає ультиматуми й відстоює право на збагачення урану
Політика
Глава МЗС Іраку прибув до Тегерана для участі у форумі з регіональної безпеки
Фуад Хусейн обговорить співпрацю та виклики для Близького Сходу
Різне
Іран та Азербайджан проводять спільні військові навчання
Спецпідрозділи двох країн тренуються на тлі зміцнення стратегічних зв'язків
Головні новини
Різне
Саудівська Аравія: Майбутнє у цифровій епосі – 334 000 громадян опанували ШІ
Саудівська Аравія успішно завершила навчання ШІ для 334 000 громадян, інвестуючи у цифрову трансформацію
Політика
РСАДПЗ запроваджує єдину туристичну візу: Перська затока відкривається для туристів
Країни Перської затоки скоро запустять єдину туристичну візу для шістьох держав
Економіка
Ціни на нафту падають на тлі зобов'язань Ірану щодо ядерного договору та очікувань зростання видобутку
Нафта дешевшає: Іран підтверджує ядерні зобов'язання, ОПЕК+ готується збільшити видобуток
Читайте в розділі
Політика
РСАДПЗ запроваджує єдину туристичну візу: Перська затока відкривається для туристів
Країни Перської затоки скоро запустять єдину туристичну візу для шістьох держав
Різне
Іран відкриває повітряний простір після війни з Ізраїлем
Іран знову відкрив свій повітряний простір, включно з небом над Тегераном, після закриття через війну
Різне
Єгипет у стані підвищеної готовності через завершення будівництва ГЕС у Ефіопії
Ефіопія завершила будівництво ГЕС на Блакитному Нілі, заспокоюючи Єгипет, який побоюється за постачання води
<ПопНаст>
Липень 2025
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Шукайте нас на Facebook
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.