"Досить наживатися": США погрожують скоротити допомогу Південному Судану через побори з гумконвоїв

Вашингтон звинуватив уряд Джуби у перешкоджанні миротворчим операціям

Сполучені Штати пригрозили скоротити свою іноземну допомогу Південному Судану, якщо уряд країни не скасує "незаконні збори" з гуманітарних вантажів. У незвично різкій заяві під назвою "Час припинити наживатися на Сполучених Штатах" Бюро у справах Африки Держдепартаменту США звинуватило уряд Південного Судану в "накладенні непомірних зборів на гуманітарні вантажі" та "перешкоджанні миротворчим операціям ООН".

"Ці дії є грубим порушенням міжнародних зобов'язань Південного Судану", – йдеться в заяві. "Якщо уряд не припинить ці дії негайно, Сполучені Штати розпочнуть комплексний перегляд нашої іноземної допомоги з імовірністю значних скорочень".

США є найбільшим гуманітарним донором для Південного Судану, країни з населенням 12 мільйонів, яка страждає від конфліктів з моменту здобуття незалежності у 2011 році. Іноземні донори неодноразово виступали проти спроб влади стягувати податки з гуманітарного імпорту.

Уряд у Джубі поки не відреагував на заяву, але раніше відкидав звинувачення в корупції, пояснюючи гуманітарні проблеми конфліктом, зміною клімату та війною в сусідньому Судані.

Заява Держдепартаменту США є прямим ультиматумом корумпованим елітам Південного Судану, які, схоже, перейшли всі межі, намагаючись нажитися навіть на гуманітарній допомозі. Для Вашингтона, який цього року вже здійснив значні скорочення іноземної допомоги, така поведінка є неприйнятною.

Цей крок демонструє, що терпіння США вичерпується. Звинувачення в "наживанні" та перешкоджанні миротворцям ООН є найсерйознішими звинуваченнями, які можна висунути країні, що отримує міжнародну допомогу. Це свідчить про глибоке розчарування політикою уряду в Джубі, який, за даними ООН, несе головну відповідальність за гуманітарну кризу через корупцію. Погроза скоротити допомогу є останнім важелем тиску, покликаним змусити владу Південного Судану припинити цинічне розкрадання ресурсів, призначених для порятунку власного народу від голоду.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Зняття санкцій зміцнить Сирію та запобігне відродженню ІДІЛ — експерти
Економічне відновлення є ключем до стабілізації країни після падіння режиму Асада
Різне
Абу-Дабі збирає $1,9 млрд на остаточну перемогу над поліомієлітом
Фонд Білла та Мелінди Гейтс та Фонд Мухаммеда бін Заїда стали найбільшими донорами
Дипломатія
ОАЕ виділяють $550 млн на гуманітарні програми ООН у 2026 році
Внесок підкреслює роль Еміратів як провідного глобального гуманітарного донора
Різне
"Лікарі без кордонів": Умови в лікарнях Гази та Судану жахливі, незважаючи на перемир'я
Президент MSF заявив, що допомога використовується як зброя, а медики зазнають нападів
Головні новини
Інтерв'ю
Війна «братів» за лідерство: Близький Схід на порозі глобальної зміни форматів
Саудівська Аравія вперше вдарила по союзних силах ОАЕ в Ємені
Політика
Військово-технічний прорив: Пакистан та Саудівська Аравія готують масштабну угоду щодо винищувачів
Ер-Ріяд планує конвертувати борги Ісламабада у закупівлю літаків JF-17
Близький Схід
Іран охоплений масовими заворушеннями: протести поширилися на всі провінції країни
Силові структури застосовують зброю та сльозогінний газ проти мирного населення
Читайте в розділі
Різне
ООН звинувачує Ізраїль у системній расовій дискримінації та апартеїді
Нова доповідь фіксує катастрофічне погіршення прав палестинців на Західному березі
Різне
“Будуть великі зміни”: у Вашингтоні пригрозили вбити лідера Ірану
Різне
Ізраїльська цензура в Газі: світ засуджує приховування правди про трагедію цивільних
Міжнародні журналісти звинувачують Тель-Авів у свідомому блокуванні свободи слова
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.