Дамаск і Вашингтон посилюють військову співпрацю після виведення американських військ

Міністр оборони Сирії обговорив регіональну безпеку з командувачем коаліції США

Міністр оборони Сирійської Арабської Республіки Мурхаф Абу Касра провів стратегічні переговори з американською військовою делегацією на чолі з генерал-майором Кевіном Дж. Ламбертом. Сторони детально обговорили поточні події в регіоні та перспективи розширення взаємодії у різних оборонних сферах.

У зустрічі також взяв участь голова загальної розвідки Сирії Хусейн Аль-Салама. Головною метою візиту командувача міжнародної коаліції проти ІДІЛ став пошук нових форматів координації дій для забезпечення стабільності після зміни формату американської присутності.

Переговори відбулися одразу після того, як сирійська армія взяла під повний контроль авіабазу Касрак у провінції Хасаке. Це був останній військовий об'єкт, який сили США передали офіційному Дамаску, що дозволило центральному уряду повністю відновити суверенітет над усією територією країни.

Таке зближення стало можливим завдяки суттєвому потеплінню відносин між державами після зустрічі президентів Ахмеда Аль-Шараа та Дональда Трампа у Білому домі. Вашингтон поступово трансформує свою присутність, розпочату у 2014 році, з прямого військового контролю на партнерську взаємодію з новою сирійською владою.

Прямі контакти між військовим керівництвом Сирії та США свідчать про фактичне визнання Дамаска ключовим союзником Вашингтона у боротьбі з радикальними ісламістами. Такий поворот у геополітиці регіону не лише легітимізує новий сирійський режим, а й створює потужний заслін проти спроб Тегерана відновити свій вплив на території колишнього союзника.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Трамп продовжує перемир'я з Іраном на прохання Пакистану попри збереження блокади
США очікують на офіційні пропозиції від Тегерана для продовження переговорів
Близький Схід
Спроба США втримати Ірак від війни розбивається об реальність збройного конфлікту
Вашингтон та Багдад імітують співпрацю на тлі військової ескалації
Політика
Каллас: ЄС розширює санкції проти Ірану
Політика
Трамп виправдовує затримку у вилученні іранського урану "технічними труднощами"
Американський лідер намагається пояснити відмову Тегерана віддавати ядерні матеріали
Головні новини
Близький Схід
Крах ілюзій Нетаньяху: понад 90 відсотків ізраїльтян вважають Іран переможцем у війні
Опитування виявило тотальну недовіру суспільства до уряду на тлі мирної угоди США
Економіка
Ірак відновлює масштаби видобутку нафти в умовах блокування експорту через Затоку
Багдад планує повернутися до довоєнних показників попри загрози з боку Ірану
Дипломатія
Сирія і Німеччина відновлюють економічну співпрацю для масштабної повоєнної відбудови
Берлін допомагає Дамаску залучити іноземні інвестиції в енергетику та інфраструктуру
Читайте в розділі
Дипломатія
Сирія і Німеччина відновлюють економічну співпрацю для масштабної повоєнної відбудови
Берлін допомагає Дамаску залучити іноземні інвестиції в енергетику та інфраструктуру
Дипломатія
Президент Сирії Ахмад Аль-Шараа категорично спростував заяви Трампа про військове втручання в Лівані
Дамаск шукає економічні шляхи співпраці замість відкриття нового фронту проти Хезболли
Дипломатія
Саудівська Аравія та Пакистан зміцнюють стратегічне партнерство для стабілізації регіону
Шахбаз Шаріф і Мухаммед бін Салман узгодили спільну дипломатичну лінію
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.