Чоловік у Туреччині виявив підземне місто під власним будинком

Житель Туреччини знайшов під своїм будинком приховане підземне місто. Йому понад 2 000 років.

Чоловік все життя прожив у турецькому місті Кайсері і навіть не підозрював, що просто у нього під ногами – справжній історичний скарб. Прямо під його будинком виявили стародавнє підземне місто. Воно має кілька рівнів, поєднаних тунелями.

Мустафа Халіджіоглу, який весь цей час жив над знахідкою, використовував підвали будинку як сарай. Там накопичилось чимало сміття. Підземне місто виявили під час великого прибирання.

Ми почистили бруд і знайшли підземне місто. У ньому три-чотири поверхи. Необхідно серйозно розкопати його, — розповів 57-річний житель Туреччини, який виявив стародавню пам'ятку.

За даними турецьких істориків та археологів, цим тунелям понад 2 000 років. До деяких ділянок підземного міста доступу поки немає, тому що вони знаходяться на приватній місцевості. Але зараз є можливість дослідити доступну територію – від 150 до 200 метрів під землею. Розкопки ведуться силами і коштом родини Мустафи Халіджіоглу.

Ми працюємо тут літом і зимою власними силами вже 5 років. Ми хочемо, щоб туристи, які приїжджають сюди, бачили щось замість руїн. Я оцінюю, що підземне місто, в якому ми працюємо, займає 300 квадратних метрів, – каже власник будинку.

Після того, як жителі покинули це місто, його підземелля почали використовувати як комори та склади. А пізніше турки зводили будинки вже над ними. Знайдене підземне поселення нагадує таке ж місто у Каппадокії.

 

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
У Туреччині розпочали процес ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО
Головні новини
Близький Схід
Удар Ізраїля по Газі вбив щонайменше 50 осіб — палестинські медики
Різне
Хусити атакували танкер, що плив з РФ до Китаю
Різне
В Афганістані через зливи загинули 40 людей, ще 350 - постраждали
Читайте в розділі
Культура
У Єгипті закриють піраміди і підвищать плату за вхід у пам’ятки
Культура
В Києві презентовано українсько-польський арт-проект "Війна через призму мистецтва"
Культура
В Єгипті завершили реставрацію сувою із заклинаннями з "Книги мертвих"
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.