"Будь ласка, прийдіть": Голлівуд підтримав фільм, заснований на останніх словах 6-річної дівчинки з Гази

"Голос Хінд Раджаб" представить Туніс на "Оскарі" і вже шокував критиків у Венеції

Туніська режисерка Каутер Бен Ханія, відома за номінованими на "Оскар" фільмами, представила свою найсміливішу та політично загострену роботу — "Голос Хінд Раджаб". Фільм, який представлятиме Туніс на "Оскарі" у 2026 році, розповідає трагічну історію 6-річної палестинської дівчинки, вбитої в Газі.

Проект привернув безпрецедентну увагу голлівудських зірок. Бред Пітт, Хоакін Фенікс, Руні Мара, Альфонсо Куарон та Джонатан Глейзер виступили виконавчими продюсерами, перетворивши стрічку на одну з найбільш підтримуваних у світі арабських картин. Світова прем'єра фільму відбулася на Венеційському кінофестивалі, де, за словами очевидців, він залишив критиків "помітно враженими", а деякі були доведені до сліз.

Фільм знятий у радикальній манері: дія відбувається в одній локації, а наратив побудований навколо справжнього аудіозапису останніх дзвінків дівчинки до парамедиків Червоного Півмісяця. "Будь ласка, прийдіть до мене, будь ласка, прийдіть. Мені страшно," — чути, як ридає Хінд у фільмі на тлі пострілів. Режисерка свідомо відмовляється від візуального насильства, занурюючи глядача в тишу, страх та самотність. Історія розповідає про події 29 січня 2024 року, коли Хінд Раджаб залишилася єдиною живою в розстріляній машині зі своїми родичами і згодом була знайдена мертвою разом з двома рятувальниками, які намагалися її врятувати.

"Голос Хінд Раджаб" — це не просто фільм, а акт кінематографічного свідчення та потужний політичний маніфест. Використовуючи справжній голос дитини, Каутер Бен Ханія перетворює кіно на простір пам'яті, де відсутність зображення стає більш потужною, ніж будь-який візуальний ряд. Це радикальний художній вибір, який змушує глядача не спостерігати за трагедією, а відчувати її на власному досвіді.

Безпрецедентна підтримка з боку голлівудських зірок першої величини надає фільму не лише міжнародного розголосу, а й моральної ваги. Це свідчить про те, що історія Хінд Раджаб вийшла за рамки регіонального конфлікту і стала універсальним символом невинності, вбитої війною. Цей фільм — це спроба "дати голос і обличчя" тим, кого, за словами режисерки, у ЗМІ часто представляють як "побічні збитки". Це кіно, яке не розважає, а звинувачує, і саме тому воно має всі шанси стати однією з найважливіших стрічок року.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Різне
Бранці без звинувачень: три чверті заарештованих Ізраїлем у Газі — цивільні, — розслідування
Серед ув'язнених — діти, інваліди та 82-річна жінка з хворобою Альцгеймера
Дипломатія
Папа Лев зустрівся з президентом Ізраїлю та закликав до постійного перемир'я в Газі
Понтифік також закликав до звільнення заручників та підтримав рішення про дві держави
Політика
"Червона лінія": ОАЕ попередили Ізраїль, що анексія Західного берега підірве мирну угоду
Абу-Дабі виступив з найжорсткішою критикою Ізраїлю з початку війни в Газі
Близький Схід
"Шейх-Радван горить": ізраїльська армія проривається вглиб міста Газа
Військові руйнують будинки та табори біженців, ігноруючи заклики зупинити наступ
Головні новини
سياسة
زيلينسكي يعين ميخايلو دراباتي قائداً عاماً جديدا للقوات المسلحة الأوكرانية خلفا للجنرال أولكسندر سيرسكي
Політика
Президент Азербайджану заявив про таємну зустріч Німеччини та РФ щодо завершення війни в Україні
Близький Схід
Сирія стає головним енергетичним хабом Близького Сходу через блокаду Ормузької протоки
Дамаск заробляє мільйони на транзиті іракської нафти до європейських ринків
Читайте в розділі
Культура
Послання з глибини віків: у Єгипті розкопали унікальну 3000-річну гробницю
Знахідка біля Луксора має дати новий поштовх туристичній галузі
Культура
Сенсація в Єгипті: у пустелі виявили невідоме візантійське місто з тисячолітньою історією
Унікальні розкопки відкривають нові перспективи для розвитку єгипетського туризму
Політика
Трамп заявив про поступки Ірану попри скептичні оцінки аналітиків щодо умов миру
США та Тегеран завершили черговий раунд непрямих переговорів у Досі
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.