Ахмед аш-Шараа підтвердив: Сирія веде опосередковані переговори з Ізраїлем для зниження напруженості

Президент Сирії повідомив про посередництво у діалозі та засудив ізраїльські удари

Президент Сирії Ахмед аш-Шараа в середу підтвердив, що між Сирією та Ізраїлем ведуться непрямі переговори за участю посередників з метою зниження напруженості після серії ізраїльських ударів і погроз, що послідували за поваленням режиму Башара Асада. "Відбуваються непрямі переговори через посередників, щоб заспокоїти ситуацію і не допустити її виходу з-під контролю обох сторін", - заявив Шараа на спільній прес-конференції з президентом Франції Емманюелем Макроном у Парижі.

Він наголосив, що «хаотичні ізраїльські дії» порушують угоду про припинення вогню 1974 року, і додав, що з моменту приходу до влади нове сирійське керівництво запевнило всіх залучених учасників у своїй прихильності до цієї угоди. Ізраїль, у свою чергу, після відходу Асада здійснив сотні авіаударів по Сирії, мотивуючи їх бажанням не допустити попадання сучасного озброєння до нової влади, яку вважає ісламістами. Крім того, ізраїльські війська порушили режим буферної зони під контролем ООН і проникли глибше на південь Сирії.

Шараа закликав відновити присутність Сил спостереження ООН із роз'єднання (UNDOF) на лінії поділу, зазначивши, що представники місії вже кілька разів відвідували Дамаск. Емманюель Макрон засудив дії Ізраїлю, заявивши, що бомбардування та вторгнення не забезпечують довгострокової безпеки та порушують територіальну цілісність інших країн. "Ви не захищаєте свою країну, порушуючи кордони сусідів", - підкреслив він.

Президент Сирії також повідомив, що його уряд веде діалог з усіма державами, які мають контакти з Ізраїлем, щоб переконати їх чинити тиск на Тель-Авів з метою припинення втручання, вторгнень та бомбардувань. За його словами, Ізраїль понад 20 разів атакував сирійську територію лише за останній тиждень, виправдовуючи це захистом меншин. Останніх авіаударів було завдано в районі президентського палацу в Дамаску після заяв міністра оборони Ізраїлю про можливу інтервенцію у разі загрози друзській громаді. Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху та міністр оборони Ісраель Кац назвали ці дії «ясним сигналом» новій владі Сирії.

Зазначимо, що напруга між Ізраїлем та Сирією різко зросла після зміни влади в Дамаску, особливо на тлі недавніх резонансних подій в алавітських районах країни, де в березні сталися масові вбивства.

Поділитися публікацією:
Читайте також
Політика
Саудівська Аравія рішуче відкинула плани Ізраїлю захопити територію Гази
Ер-Ріяд засудив розширення ізраїльської операції та зажадав дотримання міжнародного права
Дипломатія
Париж приймає тимчасового президента Сирії: перший візит аш-Шараа до Європи
Макрон має намір підтримати «нову Сирію», незважаючи на тривогу, що зростає в ЄС
Близький Схід
Ізраїль завдає масованих ударів по Ємену: знищено міжнародний аеропорт Сани
Авіаудари стали відповіддю на запуск хуситами ракет ізраїльською територією, одна з яких впала поряд з аеропортом Тель-Авіва.
Різне
Єменські хусити оголосили повітряну блокаду Ізраїлю
Головні новини
Різне
Саудівська Аравія готує масштабну операцію проти хуситів у Ємені
Політика
Мусульманські країни створили нову міжнародну оборонну коаліцію для захисту судноплавства
Альянс гарантуватиме безпеку комерційних маршрутів у ключових акваторіях Близького Сходу
Дипломатія
Американський дипломат: ядерна угода з Саудівською Аравією опинилася під загрозою зриву
Дональд Трамп намагається переписати умови вже підписаного історичного документа
Читайте в розділі
Політика
Мусульманські країни створили нову міжнародну оборонну коаліцію для захисту судноплавства
Альянс гарантуватиме безпеку комерційних маршрутів у ключових акваторіях Близького Сходу
Політика
Дональд Трамп оголосив про історичну домовленість щодо повного роззброєння ХАМАС у секторі Газа
Мирний план США дає надію на довгоочікуване завершення конфлікту та виведення військ
Політика
Саудівська Аравія закликає до жорстких санкцій проти ізраїльських поселенців за насильство в Палестині
Принц Фейсал бін Фархан вимагає притягнути окупантів до відповідальності за військові злочини
Шукайте нас на Twitter

© Ukraine in Arabic, 2018. All Rights Reserved.